Jump to content

Photo

Спад на FPS на Win10

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 sickmind79

sickmind79
  • Танкист
  • 550 posts
  • Клан:-BSA-

Posted 17 April 2017 - 07:57 AM

Здравейте, много ще се радвам ако някой от вас вече се е сблъскал с този проблем и е намерил решение.Става въпрос за нисък фраме ( 25-30 FPS ) след като сложих Win10. Конфигурацията е следната , I5-6600 , GTX 970, 16gb ram 2133Mhz. Преди Win10 имах стабилен фраме ( 100-120) в зависимост от картата, след преинсталацията не мога да дигна над 30.Всички драйвери са последна версия , температурите на карта и процесор са много под средните по време на игра , инсталацията е на форматиран диск , не е ъпгрейд, и нямам нито един инсталиран мод.За момента единственото временно  решение което намерих , колкото и странно да е то, е да увелича "size of text , apps and other items" на 150% от 100% и играта тръгва с 120 фрейма , но това ми прецаква иконите по десктопа и всеки път след игра трябва да оправям всичко.

Надявам се, че все някой ще успее да помогне :)

• 0

Публикувано изображение

#2 GrimmReaperBG

GrimmReaperBG

Reaper

• Администратор
  • 7,441 posts

Posted 17 April 2017 - 08:21 AM

"NVIDIA Control Panel" > "3D Settings" > "Manage 3D Settings" > "Global Settings"

a. Power management mode - Prefer maximum performance
b. Vertical sync- Off
c. Threaded optimization - off
d. Triple buffering - off
Please set to these settings and click on apply. 

https://answers.micr...9e-5d735820769f

"I had this problem, and the answer is stupidly simple. Windows 10 by default is set to use the integrated graphics on the CPU. To bypass this, use the Nvidia control panel, Under 3D settings > Manage 3D Settings: Change preferred Graphics processor: (To High Performance Nvidia processor) > Apply."

алтернативно: 

• 0

[color=rgb(51,51,51);][font="Verdana;"]Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези, които нямат разум.[/color][/font]

Posted Image

#3 sickmind79

sickmind79
  • Танкист
  • 550 posts

Posted 17 April 2017 - 08:54 AM

Пробвах всичко, но без успех. Мерси все пак

• 0

Публикувано изображение

#4 Myzraelbg

Myzraelbg
  • Tанкист
  • 331 posts

Posted 17 April 2017 - 09:29 AM

Я виж играта с коя карта тръгва? И го смени да ползва 970-ката,че има вероятност с вградената да е.Пак се прави от Nvidia control panel-a

• 0

#5 sickmind79

sickmind79
  • Танкист
  • 550 posts

Posted 17 April 2017 - 09:36 AM

С правилната карта тръгва, това беше едно от първите неща които погледнах.

• 0

Публикувано изображение

#6 DeepShadow1

DeepShadow1
  • Танкиcт
  • 7,882 posts

Posted 17 April 2017 - 10:00 AM

Имаш ли инсталиран към драйвера Nvidia GeForce Experience,ако е сложен,виж дали оттам засича танковете и дава да се направи оптимизация ? По спомен с 970-цата нямах никакви проблеми с танковете под 64 битова 10-ка,но това беше преди година...а в момента с кой билд на windows 10 си и ако е от първите,май е по-добре да сложиш някой по-стабилен като билд 1607 или последния,който пуснаха наскоро .

• 0

#7 sickmind79

sickmind79
  • Танкист
  • 550 posts

Posted 17 April 2017 - 10:06 AM

Имаш ли инсталиран към драйвера Nvidia GeForce Experience,ако е сложен,виж дали оттам засича танковете и дава да се направи оптимизация ? По спомен с 970-цата нямах никакви проблеми с танковете под 64 битова 10-ка,но това беше преди година...а в момента с кой билд на windows 10 си и ако е от първите,май е по-добре да сложиш някой по-стабилен като билд 1607 или последния,който пуснаха наскоро .

Не ми се вярваше, но се получи. Оптимизира си играта и тръгна с 120фпс. Изобщо не би ми хрумнало честно казано, мерси :)

• 0

Публикувано изображение

#8 Federal

Federal
  • Танкист
  • 900 posts

Posted 17 April 2017 - 10:06 AM

https://www.google.b...MyD6wMU6FXUovoQ

• 0

#9 DeepShadow1

DeepShadow1
  • Танкиcт
  • 7,882 posts

Posted 17 April 2017 - 10:33 AM

Не ми се вярваше, но се получи. Оптимизира си играта и тръгна с 120фпс. Изобщо не би ми хрумнало честно казано, мерси :)

Важното е,че се е получило.

• 0

#10 sickmind79

sickmind79
  • Танкист
  • 550 posts

Posted 17 April 2017 - 15:42 PM

Проблема се появи отново след 1 ок игра...незнам вече какво да правя :(

• 0

Публикувано изображение

#11 GrimmReaperBG

GrimmReaperBG

Reaper

• Администратор
  • 7,441 posts

Posted 17 April 2017 - 16:44 PM

Следващият път си купи Ати  :P  Майтапът настрана, възможно ли е да си връща автоматично някаква тъпа настройка? От нещата, дето прочетох, хората сменят в регистрито именно това...

• 0

[color=rgb(51,51,51);][font="Verdana;"]Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези, които нямат разум.[/color][/font]

Posted Image

#12 DeepShadow1

DeepShadow1
  • Танкиcт
  • 7,882 posts

Posted 17 April 2017 - 17:08 PM

Проблема се появи отново след 1 ок игра...незнам вече какво да правя :(

Ако си с последния драйвер,върни някой по-стар официален,а ако не си с последния за 10-ката,сложи го за проба.

• 0

#13 sickmind79

sickmind79
  • Танкист
  • 550 posts

Posted 17 April 2017 - 17:48 PM

Следващият път си купи Ати  :P  Майтапът настрана, възможно ли е да си връща автоматично някаква тъпа настройка? От нещата, дето прочетох, хората сменят в регистрито именно това...

Всички промени, които направих си останаха.

• 0

Публикувано изображение

#14 Kishproffski

Kishproffski
  • Tанкист
  • 65 posts

Posted 17 April 2017 - 18:33 PM

Аз играя без много много графика и почти всичко ми е на минимум. Обаче интересното е, че въпреки че всичко от графичните настройки е на min или off, когато избера от настройките в играта "Improved graphics" вместо "Standard", графиката се променя. Нито един слайдер и нито една отметка не е различна, но при "Improved", сякаш завишава някои настройки - действително има повече детайли и отблясъци, но пък и фреймовете рязко падат до 30-40. Когато върна на "Standard" всичко си става ОК. Не съм с Win 10 и не съм ъпдейтвал видео драйвери от доста време. Чат пат от ВГ променяха графиката и в един момент ми се омазаха нещата с драйвери и прочие. Разкарах и този Nvidia GeForce Experience и започнах ръчно да си настройвам каквото искам от играта. Предполагам, че при мен е някъде там проблема, но ми е интересно дали и при теб (ако играеш по принцип със слаби настройки) ще има промяна ако си на "Improved Graphics" и го смениш на "Standard"... ?

• 0

#15 sickmind79

sickmind79
  • Танкист
  • 550 posts

Posted 17 April 2017 - 18:48 PM

Аз играя без много много графика и почти всичко ми е на минимум. Обаче интересното е, че въпреки че всичко от графичните настройки е на min или off, когато избера от настройките в играта "Improved graphics" вместо "Standard", графиката се променя. Нито един слайдер и нито една отметка не е различна, но при "Improved", сякаш завишава някои настройки - действително има повече детайли и отблясъци, но пък и фреймовете рязко падат до 30-40. Когато върна на "Standard" всичко си става ОК. Не съм с Win 10 и не съм ъпдейтвал видео драйвери от доста време. Чат пат от ВГ променяха графиката и в един момент ми се омазаха нещата с драйвери и прочие. Разкарах и този Nvidia GeForce Experience и започнах ръчно да си настройвам каквото искам от играта. Предполагам, че при мен е някъде там проблема, но ми е интересно дали и при теб (ако играеш по принцип със слаби настройки) ще има промяна ако си на "Improved Graphics" и го смениш на "Standard"... ?

По принцип всичко е на макс като съм махнал motion blur ефекта и ефектите в снайпериски режим.Така бях и на Win7 и играта си хвърчеше.Въпреки това пробвах да намаля всичко на минимум и да сложа стандарт, но без никаква промяна във фрейма.

Като цяло играта се играе и на 30 фрейма, но не в това е въпроса :)

• 0

Публикувано изображение

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users