Към съдържанието

Снимка

Lag, Ping и там каквото е!

• Влезте в профила си за да пишете
25 отговора на тази тема

#1 k1984

k1984
  • Tанкист
  • 33 Мнения:
  • Клан:ANGER

Публикувано 29 ноември 2016 - 18:30

Проблема е следния:

Играта ми засича от време на време за 1-2-3 сек. Когато се получи този ефект танка изпълнява последната команда докато не се възстанови връзката (движение напред, назад, завой). Случвало се е да падам отвисоко само заради засичането на играта.

Според вас, кой рутер е проблемен?

Аз се съмнявам в No9, защото No3 е винаги с PL%(предполагам че означава загуба на пакети). Когато рестартирам пингплотера рутер-3 веднага ми скача на 70-80PL% и играя така постоянно, но играта не ми засича. Когато засече веднага излизам, поглеждам плотера и забелязвам че рутер-9 е с много ms.

Прикачен файл  login.p2.worldoftanks.eu.png   55,14K   5 Брой сваляния

Прикачен файл  login.p2.worldoftanks.eu 4.png   117,03K   4 Брой сваляния

• 0

Публикувано изображение

#2 Azzatoth

Azzatoth
  • Tанкист
  • 499 Мнения:

Публикувано 30 ноември 2016 - 13:28

48% ли колко беше имаш loss в 3. Плюс това не е много ясно ква е конфигурацията. По-добре трейсвай между тях, за да видиш какво става. Ти собствена мрежа ли имаш ?

Може и да провериш с пакетите дали и по принцип си имаш loss и ще добиеш вече още по-добра представа :)

• 0

Публикувано изображение

#3 k1984

k1984
  • Tанкист
  • 33 Мнения:

Публикувано 30 ноември 2016 - 15:53

Мрежата е варненска на Netwave.

Благодаря за отговора, но от това което казваш нищо неразбрах.

За каква конфигурация питаш, предполагам не е за компютъра ми?

Връзката е PPPOE.

Има ли смисъл да пускам ticket до WG?

Ако сменя оператора с м-нет на оптика, дали ще се оправи връзката?

• 0

Публикувано изображение

#4 GrimmReaperBG

GrimmReaperBG

Reaper

• Администратор
  • 7441 Мнения:

Публикувано 30 ноември 2016 - 16:39

Не е много сигурно, но би могло наистина да ти е от трейса. Пробвай, все пак, ако имаш възможност, да вземеш друг рутер и да видиш с него как е. Според мен е много по-вероятно проблемът да е в твоя си рутер, който да е почнал да сдава багажа, но все още работи. 

• 0

[color=rgb(51,51,51);][font="Verdana;"]Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези, които нямат разум.[/color][/font]

Posted Image

#5 Azzatoth

Azzatoth
  • Tанкист
  • 499 Мнения:

Публикувано 30 ноември 2016 - 17:57

Разбрах какво имаш предвид сега. Прекъсвания с това PPPOE е напълно нормално. Аз бих те посъветвал с две ръце да минеш на оптика, освен ако нямаш избор. И да, връзката ти ще бъде много по-добра, защото ще ползваш най-добрата технология. 

Няма смисъл да отваряш тикет до ВГ, те ще те препратят, защото не е тяхен проблем. 

Просто си мини на оптика и всичко ще се оправи :)

Те си имат техни си устройства или пък може да си само с кабел директно към ЛАН интерфейс, няма значение за теб това, ако няма да ползваш други устройства едновременно. 

• 0

Публикувано изображение

#6 k1984

k1984
  • Tанкист
  • 33 Мнения:

Публикувано 30 ноември 2016 - 18:29

Не е много сигурно, но би могло наистина да ти е от трейса. Пробвай, все пак, ако имаш възможност, да вземеш друг рутер и да видиш с него как е. Според мен е много по-вероятно проблемът да е в твоя си рутер, който да е почнал да сдава багажа, но все още работи. 

Пробвах, като свързах кабела директно с компютъра. Проблема си остана. Утре ще помоля доставчика да си диагностицира рутерите до мен. Ако не се оправи ще се замисля за оптика, както препоръчва AZZATOTH.

Да но защо тогава не ми прекъсва TeamSpeаk?

Когато кажа "лагна ми мамка му" "немога да се прибера заради лага", другите отсреща ме чуват и казват, че няма насичане в думите ми?

• 0

Публикувано изображение

#7 Azzatoth

Azzatoth
  • Tанкист
  • 499 Мнения:

Публикувано 30 ноември 2016 - 18:46

Ми не мога да кажа на 100 % така без да проверявам. Но ако е бързо е възможно да не се усеща навсякъде с просто око. Има ТТЛ рекуести и конфигурации, нови броудкасти и т.н. Може да провериш с някакъв test connection  има го колкото щеш в нета или да пингнеш твоя Gateway v cmd с команда : ping IP Gateway -t или traceroute програма, ама от скрийновете, които прати ясно показва, че има loss. А бе да не те обърквам сега, но и ТС ползва други сървъри и т.н., въпреки че е зависим от твоя ISP. 

П.С. Те дори и да си оправят кабелите, ти пак няма да ползваш пълен потенциал на нет връзката. За bandwith пък да не говорим. 

• 0

Публикувано изображение

#8 Azzatoth

Azzatoth
  • Tанкист
  • 499 Мнения:

Публикувано 30 ноември 2016 - 18:53

И още нещо : За тарифите, които се предлагат сега за оптична връзка е просто безмислено да ползваш нещо друго. Смисъл те са еднакви и имаш супер изгодни цени за 50 Мгб или 100. просто няма смисъл.

• 0

Публикувано изображение

#9 KoVaL1eV

KoVaL1eV
  • Танкист
  • 895 Мнения:

Публикувано 01 декември 2016 - 01:35

Аз доколкото виждам от неясните снимки проблема ти е в 3-я хоп главно ..(т.е някъде техен суитч се бъгясва)

Виж си 1во вътрешната мрежа / разбрах че си погледнал рутера и си го елиминирал като проблем с директното включване/

От личен опит знам че НЕТИКС редовно си имат проблеми с ВГ /на мойте им пиля душиците като почнат проблемите, хубавото е че при моя доставчик е читав съпорта и реагират - давам им логове от пинг плотъра, и от алтернативния ми доставчик и решават нещата сравнително бързо/

Сега ми е сменен ригна и не минавам през НЕТИКС и нещата са ОК

Само за пояснение оптиката е ДО мазето .. а до нас НЕ е оптика!

• 0

#10 Azzatoth

Azzatoth
  • Tанкист
  • 499 Мнения:

Публикувано 01 декември 2016 - 07:57

Няма начин да сравняваме DSL връзка с оптична връзка .... Разликата е все едно да сравняваш Т-34-85 с Обект-140 :) Абсолютно категорично му препоръчвам да си смени доставчика и да мине към оптика. Да не говорим, че тези юнаци ползват само хопове за метрика, защото такава е технологията. 

Плюс това, оптиката дори и да достига до мазето само, сигнала през едернет е коренно различен. Смисъл ти си имаш скоростта, имаш добро relability и bandwith-a е общо взето стабилен. Сега дано няма проблеми с кабели или устройства, но разликата е огромна. Няма здравомислещ човек, който дори да ставнява DSL с оптична връзка. Това е лесно за проверка от всеки един човек, без да навлиза навътре. 

• 0

Публикувано изображение

#11 bggeneral

bggeneral
  • Танков Ас
  • 9465 Мнения:

Публикувано 02 декември 2016 - 11:40

Проблема е очевидно в загубата на пакети, а не в пинга.

Имаш много загуба на пакети, на много места. Ама много. Не би трябвало да имаш изобщо, при мен е 0%.

Третия хоп е най-зле, като цяло.

Тук някъде в форума съм постнал една команда в Shell-а, дето подобрява нещата. Потърси я, препратка е към главния форум.

Обърни внимание дали този ефект не ти се появява точно в моментите когато едновременно светнат няколко противникови танка.

Освен това, спри го този плотер по време на игра, и той може да омаже играта,ако си на ръба.

• 0

Хората, които четат книги, винаги ще управляват хората, които гледат телевизия!

Posted Image

http://www.twitch.tv/bggeneral2/ или https://gaming.youtu...Tchavdarbg/live

#12 bggeneral

bggeneral
  • Танков Ас
  • 9465 Мнения:

Публикувано 02 декември 2016 - 11:45

Само за пояснение оптиката е ДО мазето .. а до нас НЕ е оптика!

Те повечето оператори са така. Само МенТел предлагат FTTH и то ако настояваш. Другите, включително Виваком са само FTTB. 

Не знам за регионалните и локалните оператори по провинцията, мисля че в Бургаски регион има един много читав оператор с FTTH, за другите нямам данни в момента.

• 0

Posted Image

#13 bggeneral

bggeneral
  • Танков Ас
  • 9465 Мнения:

Публикувано 02 декември 2016 - 11:51

Telecoms-Net Ltd. не са най-доброто, което можеш да имаш като доставчик

• 0

Posted Image

#14 KoVaL1eV

KoVaL1eV
  • Танкист
  • 895 Мнения:

Публикувано 02 декември 2016 - 12:27

Генерале знам ... :) имам опция за оптика до вкъщи .. по ред други причини не го желая .. да не говорим че съм с 2нета и само при единия е тая опция .. за момента ми е ОК

А за ментел и тн ... когато бяха наистина МЕГАЛАН /със старите собственици сме израснали заедно/ беше ОК .. сега повече от БОЗА

иначе тука има хора, които работят в Мтел и оптиката е прокарана отдавна директно до апартаментите им /да не говорим че те плащат стинки и затова са на мтел/

• 0

#15 Azzatoth

Azzatoth
  • Tанкист
  • 499 Мнения:

Публикувано 02 декември 2016 - 13:19

Въпреки всичко, тази опция ще е по-добре от ДСЛ връзката .... Смисъл дори и да нямаш оптичен кабел, точно до вас, спокойно може да имаш супер скорост, без такава загуба на пакети. Това е безумна загуба. А мисля, че няма 2 мнения по въпроса да сравняваме тази антикварна ДСЛ, с оптичен интернет... Просто тъй или иначе има проблем момчето, по-добре да си го смени направо с по-свястен и да приключи въпроса :) 

Между другото от моите приятели, които бяха на Мегалан, не се оплакват за сега, доволни са. 

• 0

Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни