Към съдържанието

Снимка

Разработчиците споделят - коментари и дискусии

разработчици ново

• Влезте в профила си за да пишете
4712 отговора на тази тема

#31 ViktorKitov

ViktorKitov

Катализатор

• Tанкист
  • 1306 Мнения:
  • Клан:BG-TA

Публикувано 27 януари 2014 - 13:57

То какво ли не рязаха, май дисбаланса е от самите играчи. Отбор с много ТДта се бие елементарно ако вражеските медиуми знаят какво и как да направят. В повечето случаи не знаят и вайна е готов. Реваха, че Т-50-2 е ОП - махнаха го артита са ОП - нърфнати ТДтата са ОП - чакаме медиумите или тежките ще са наред?

Не е така. Заради дизайна на картите редовно 47% играчи с ПТ-САУ бият 55% играчи със средни танкове. Редовно правят по 5000+ щета, което само го сънуват със среден танк.
  • 0

Публикувано изображение

#32 Sharana

Sharana

Дежурен трол

• Moderators
  • 1996 Мнения:
  • Клан:ANGER

Публикувано 27 януари 2014 - 15:03

Среден танк може с 0-1000 щета да изкара битката, а кампер с ТД след 8К може да не допринесе за победата. Но реално с такава игра медиумите не правят статистики и затова рядко се вижда. Или нубове самоубийци или "прота" снайпери...
  • 0

Публикувано изображение

Intel Core i7-4790K / Asus Z97-Pro Gamer / 16GB (2x8GB) HyperX Fury Blue 1600 / MSI GeForce GTX 970 4G / FSP Hydro G 750W GOLD /  SSD Samsung 850 Evo 250GB / WD Caviar Black 1TB

#33 ViktorKitov

ViktorKitov

Катализатор

• Tанкист
  • 1306 Мнения:

Публикувано 27 януари 2014 - 15:29

Знаеш ли колко ми беше гот, като си скъсах г*за да мъкна един отбор на Прокхоровка с Обект 430 II. Накрая щастлив и доволен излизам срещу Обект 704 (Имах повече от 90% точки), който не пробивам два-три пъти, а той ме взима с два снаряда, вторият в купола.Накрая имаше 8 000 щета с общ процент победи 48%.
  • 0

Публикувано изображение

#34 Sharana

Sharana

Дежурен трол

• Moderators
  • 1996 Мнения:

Публикувано 27 януари 2014 - 16:29

Добре де какъв е смисъла да е танков >унищожител< ако не може да пребие медиум фронтално?А не мислиш ли, че е нормално ТДтата да правят най-много демидж? Все едно да искам да нърфнат бронята и живота на тежките, за да не носят толкова на бой или да резнат обзора и скоростта на медиумите, за да не са спотъри. Нормално е много по слаб играч да направи много щета с ТД ако му се отдаде възможност да пуца на воля без да го притесняват и само да му спотват. Къде си тръгнал да сравняваш медиум с ТД точно по отношение на демиджа.Е ако изхождаш от статистична гледна точка, че сиемки си вдигат рейтинга, защото правят повече щета с ТД отколкото с медиум то това какво те бърка?
  • 0

Публикувано изображение

Intel Core i7-4790K / Asus Z97-Pro Gamer / 16GB (2x8GB) HyperX Fury Blue 1600 / MSI GeForce GTX 970 4G / FSP Hydro G 750W GOLD /  SSD Samsung 850 Evo 250GB / WD Caviar Black 1TB

#35 ViktorKitov

ViktorKitov

Катализатор

• Tанкист
  • 1306 Мнения:

Публикувано 27 януари 2014 - 16:40

Защото щетата печели игри. Средните могат да светят, но само на определени карти. Минаването по фланковете е отживелица. Я някоя Фафла ще те отнесе, я Foch.
  • 0

Публикувано изображение

#36 Sharana

Sharana

Дежурен трол

• Moderators
  • 1996 Мнения:

Публикувано 27 януари 2014 - 17:26

Еми 1в1 рядко ще отнесеш ТД нали това е идеята. Ти какво предлагаш - медиумите да са основните демидж дийлъри?!
  • 0

Публикувано изображение

#37 ViktorKitov

ViktorKitov

Катализатор

• Tанкист
  • 1306 Мнения:

Публикувано 27 януари 2014 - 17:34

Значи ПТ-САУ са цар, другите да се оправят, така изглежда от написаното. Не можеш да ги фланкваш, не може да ги надстреляш, не може да ги видиш. Какъв е смисълът да играеш други вид танкове?Всеки добър играч е съгласен, че в момента ПТ-САУ са абсолютно небалансирани. Артилерийте за мен бяха по-гнусни, но принципа е същия - чакалиш зад камъните и не смееш да се покажеш.
  • 0

Публикувано изображение

#38 TotalRules

TotalRules
  • Танкиcт
  • 2625 Мнения:

Публикувано 27 януари 2014 - 18:02

Защо не мога да рашвам на Т28 :( .... докато стигна съотборниците са умрели ... освен това медиумите са супер небалансирани ... нападат по няколко от всички страни :( не мога да се въртя толкова бързо... чупят ти веригите :( ... абе на медиумите трябва да им се реже скороста и скорострелноста. Освен това трябва да се задължават да играят честно! да идват един по един и само фронтално.. .амаха какви са тия... изотзад  :-[
  • 0

#39 Sharana

Sharana

Дежурен трол

• Moderators
  • 1996 Мнения:

Публикувано 27 януари 2014 - 18:07

Еми то спора стана принципиален както беше за артилерията на времето.За мен проблема с ТДтата идва от факта, че не се плашат от артита и застават на много изгодни позиции и от факта, че се навъдиха много. Ако има ограничение в бройката проблема би се решил. А защо станаха много според мен са виновни и мисиите. Когато не играеш по цяла вечер влизаш с ТД и набързо си правиш демиджа и киловете по мисиите и ставаш. Ако има мисии за спотване, инвейдвъне, стоманени стени, специални мисии за медиуми и тн ще понамалеят ТДтата в рандъмите.Та ТДтата са идеален съпорт, но сами не могат да си правят битките. В ротни се срещат сетъпи с много ТДта (с добри играчи) и почти винаги губят и то често доста позорно. Значи не са толкова ОП. Аз като играя с ТД винаги битката ми я решават или губят медиумите. Когато в единия отбор се намерят добри играчи (не ефективни) с медиуми и играят ролята само и единствено на спотър и досадник то ТДтата отзад наливат много демидж, а на вражеските им  тъпо, ама изключително даже съм убивал наши медиуми. Така става и в ротните повечето пъти - изкарват битката, обаче демидж имат много по-малко от ТДтата примерно. Затова за мен лично играчите с медиуми или искат да "мачкат" с тях и много се дразнят като ги изпаряват или просто са си статистици, които си правят двойния или гриндят та са едни от многото снайпери.
  • 0

Публикувано изображение

#40 SeekerR

SeekerR

Таралеж

• Танкиcт
  • 4654 Мнения:
  • Клан:BRAV3

Публикувано 27 януари 2014 - 18:17

...За мен проблема с ТДтата идва от факта, че не се плашат от артита и застават на много изгодни позиции и от факта, че се навъдиха много. Ако има ограничение в бройката проблема би се решил...

Ако си спомняш се появиха такива предложения относно артита, и беше казано че "това няма как да стане" а аз съм на мнение че от това по лесно няма  . Между другото и аз съм съгласен че вместо нърф , може да се прибегне до ограничаване на бройката . А си мисля че тежките танкове са в най неизгодна позиция защото фактора "броня" почти не съществува, което пък е единственото им предимство .
  • 0

#41 Sharana

Sharana

Дежурен трол

• Moderators
  • 1996 Мнения:

Публикувано 27 януари 2014 - 18:29

Ако си спомняш се появиха такива предложения относно артита, и беше казано че "това няма как да стане" а аз съм на мнение че от това по лесно няма  . Между другото и аз съм съгласен че вместо нърф , може да се прибегне до ограничаване на бройката . А си мисля че тежките танкове са в най неизгодна позиция защото фактора "броня" почти не съществува, което пък е единственото им предимство .

Да за съжаление WG не са фенове на ограничнията затова ще вероятно след 2-3 пача ще последват съдбата на артитата. После 6 месеца оплаквания от безчинстващи медуми и след техния нърф ще стигнем до ситуацията отпреди 2 години... А за тежките съм съгласен. На ТДтата особено (без ФВто) трябва да им се резне пробивността с едно 20%. Просто златните имат нереална пробивност - с 268 трябва само да посочваш... Иначе обикновените са добре - например на WT(F) то са супер на среди дистанции. На далечни не можеш да целиш като цяло слаби точки и е рандъм, а на близки не можеш да си наведеш оръдието, за да ги биеш :D Има го и момента с нагънатия терен на почти всички карти. Повечето тежки са добри на hull down и така или им вкарвам 2-3/6 или изобщо не стрелям по тях. Ако цепят царски по пътя е нормално да бъдат изпарени. И тъй като няма кой да махне златните снаряди или да ги нърфне то няма да е зле тежките да получат 5-10% бъф в точките живот.
  • 0

Публикувано изображение

#42 Stasis33

Stasis33
  • Нoвобранец
  • 86 Мнения:

Публикувано 27 януари 2014 - 18:35

Лично за мен е неестествено ТД да светва едва на 70-80 метра, дори когато стреля. Иначе нека си пробиват, нека са си точни, но да умирам на 100 метра от тях и да не мога да ги светна дори с Патъна... Не ми изглежда правилно някак...
  • 0

Късият ум е с дълъг език.  Аристофан

#43 Sharana

Sharana

Дежурен трол

• Moderators
  • 1996 Мнения:

Публикувано 27 януари 2014 - 18:39

Лично за мен е неестествено ТД да светва едва на 70-80 метра, дори когато стреля. Иначе нека си пробиват, нека са си точни, но да умирам на 100 метра от тях и да не мога да ги светна дори с Патъна... Не ми изглежда правилно някак...

Това са основно руските ТДта и немските 8 и 9 ниво. Там наистина трябва да се пипне.
  • 0

Публикувано изображение

#44 Gugushev

Gugushev

Camper noob

• Танкиcт
  • 2299 Мнения:

Публикувано 27 януари 2014 - 18:44

На ТДтата особено (без ФВто) трябва да им се резне пробивността с едно 20%. Просто златните имат нереална пробивност - с 268 трябва само да посочваш... И тъй като няма кой да махне златните снаряди или да ги нърфне то няма да е зле тежките да получат 5-10% бъф в точките живот.

Трябва да поиграеш малко на ниските тиъри да видиш какво е - Т18, Т82, Т49, Хелкат, Су-100, Су-152, Хетцер, Щуг, Насхорн, Мардерите...На 8-9 тиър предполагам знаеш колко ТД-та има, които си размазват противниците съвсем спокойно. С това камо и алфата на някои гаубици + пробивността на златните им снаряди просто нямат конкуренция. Су-152 със сток оръдие на злато убива Т8 танк от 100 до 0 с 2 точни изстрела, а не е като да не съм виждал 45%-ни майстори със снайпер на такова ТД...
  • 0

дебнене, засади, храсти , няма Ф1, няма ралита , няма бъгита... само точна и премерена снайперска стрелба!

#45 Sharana

Sharana

Дежурен трол

• Moderators
  • 1996 Мнения:

Публикувано 27 януари 2014 - 18:48

Трябва да поиграеш малко на ниските тиъри да видиш какво е - Т18, Т82, Т49, Хелкат, Су-100, Су-152, Хетцер, Щуг, Насхорн, Мардерите....

Аз под 8 тиер (и то само ESL или премиум танк) в гаража наистина нямам и няма и да имам :D. Вероятно е пълно с педобеърски машинки, които могат смело да се нърфят, но по-големия рев по форумите е точно за 10ките и вероятно те ще го отнесат най-много при голям нърф на ТДтата като цяло.
  • 0

Публикувано изображение

2 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни