Към съдържанието

Снимка

Анализ на Повторения (Replays).

• Влезте в профила си за да пишете
314 отговора на тази тема

#1 Liuteniczata

Liuteniczata

Арсяде ...

• Танкиcт
  • 2415 Мнения:
  • Клан:МоеСело

Публикувано 04 май 2014 - 18:39

Тей, напоследък усещам, че ме домързява да цъкам. Но пък ми е интересно да дзяпам неща свързани с WoT. За това реших да направя тази тема, ако има начинаещи играчи или такива, които играта не им се получава, да покажат повторение на някоя игра и да посочваме сполучливите и не до там такива отигравания. Ако има и други желащи "анализатори" на дадените реплеи, да не се срамуват ами да изказват мнение и те.

Ще задам и изисквание към реплеите за да няма мн разводняване:
1. Всякакви видове танкове, без Артилерии.
2. Ниво на танковете от 5то до 10то
3. Да не е игра, в която сте размазали противника.
4. Да не е игра, в която не сте направи никакви поражения (изключение правят игри с леки танкове).
5. Играча даващ реплея да има процент на победи не по-голям от 51%.
Извънредно правило:
6. PGS няма право да коментира играти на другите. Да обощим, че направо няма право да пише в тази тема.

Смятам, че всеки знае как се включват повторенията и къде се намират на компютъра. Остава единствено да посоча сайта, в който да ги качвате: http://wotreplays.com/

Редактирано от Raste:

Темата е обучителна и/или изследователска. Поради това от 10.05.2015 г. в сила влизат следните нови правила, само за тази тема.

1. Изцяло забранена е употребата на всички съществителни възприемани като обидни, асоциирани със "слаб играч" (примерно, нуб, боб, и т.н.) или с "ниска интелигентност" (примерно, идиот, морон, кретен, дебил и т.н.)

2. Желателно е коментарите да бъдат съсредоточени върху анализа и обяснение на игровите ситуации и игровата механика или ако има конкретен въпрос, върху този въпрос. Модераторският екип предупреждава, че всеки коментар несвързан с въпроса може да бъде изтрит по усмотрение на модератор.

3. Силно желателно е да се въздържате от всякакви коментари свързани с морални качества, умения, още по-малко личен живот на който и да било участник в дискусията. Абсолютно всеки пост, съдържащ такива коментари, се трие изцяло, дори в него да има и нещо съществено по темата. 

Ако желаете да се тролите относно риплеи - има си раздел "Бойно поле", също така една от трите фейсбук групи се е фокусирала предимно върху тролене на риплеи. Тази тема не е тук с такова предназначение.

Този пост е редактиран от Raste: 06 май 2015 - 20:56

• 2

#2 Танк

Танк
  • Администратор
  • 2543 Мнения:

Публикувано 04 май 2014 - 18:46

Добра тема, моля без разводнявания. За в бъдеще мислех да сложа подраздел, но това ще стане чаааак след време като се напълни още форума. Първият осмелил се е Хевлок, той си има негова тема и мисшя беше окей катп инфо.
  • 0

#3 Liuteniczata

Liuteniczata

Арсяде ...

• Танкиcт
  • 2415 Мнения:

Публикувано 04 май 2014 - 19:08

Сега прегледах темата на Havelock, бях е пропуснал. Идеята ми се различава доста от това, което се е получило при него. В най-общи линии, очаквам реплей, изглеждам го. Правя скрийншотс на ключови моменти. Казвам според мен какво е трябвало да направи. Добрите отигравания също смятам да ги посочвам. Не смятам темата да е наръчник на това с кои клавиши се управлява танка и с кой бутон да маркира танк за фокус.
  • 0

#4 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4319 Мнения:

Публикувано 04 май 2014 - 19:46

Сега прегледах темата на Havelock, бях е пропуснал. Идеята ми се различава доста от това, което се е получило при него. В най-общи линии, очаквам реплей, изглеждам го. Правя скрийншотс на ключови моменти. Казвам според мен какво е трябвало да направи. Добрите отигравания също смятам да ги посочвам. Не смятам темата да е наръчник на това с кои клавиши се управлява танка и с кой бутон да маркира танк за фокус.

Е аз по онзи риплей не съм искал упътване относно с кой бутон да стрелям с артилерията. :) Иначе наистина хубава идея. Единствено не мога да разбера идеята на точка 4. Какво ако не е нанесъл поражение? Нали грешки ще поправяте все пак?
  • 0
Тo meet girl in park is good, but to park meat in girl is better

#5 Liuteniczata

Liuteniczata

Арсяде ...

• Танкиcт
  • 2415 Мнения:

Публикувано 04 май 2014 - 19:57

Ако смяташ, че след като дадеш такъв реплей и ти кажа, че позицията, която си избрал не е подходяща и е трябвало да идеш еди къде си, или че не е трябвало да се показваш и с това завърши анализа и така ще удовлетворя нуждите ти, нп, давай и такива реплеи.
  • 0

#6 Liuteniczata

Liuteniczata

Арсяде ...

• Танкиcт
  • 2415 Мнения:

Публикувано 04 май 2014 - 19:58

.
  • 0

#7 MpaBka_TaHkucT

MpaBka_TaHkucT
  • Tанкист
  • 143 Мнения:

Публикувано 04 май 2014 - 20:12

Я кажете къде сбърках.Към края става интересното.... http://wotreplays.co...kuct-object_704
  • 0

#8 Liuteniczata

Liuteniczata

Арсяде ...

• Танкиcт
  • 2415 Мнения:

Публикувано 04 май 2014 - 21:02

Я кажете къде сбърках.Към края става интересното.... http://wotreplays.co...kuct-object_704

Тук ще мина без скрийншоти. Като за начало позицията, която си избрал е твърде неефективна. Принос към положителен изход на битката е минимален. Единствено или чакаш да се покажат един-два танка от прохода, защото принципно и толкова ходят там, защото се знае, че е пазен в повечето случаи. От вашата страна ги имахте тези танкове и то в правилна позиция, долу, позволяваща ръш през моста, ако се унищожат противниковите "пазачи" или при липсата им. Или чакаш края на битката, когато вече противниковите танкове идват да търсят оцелели за да я приключат. Както и стана в твоя случай. Добро отиграване с/у ис-3-то и лайта им. Можеше доста по-рано да го направиш, преди да са се появили още противникови танкове, за щастие, ис-3ката и появилия се т54е1 не бяха играчи, които знаят как да управляват машините си и за малко да загубят играта. Т30-ката, на 1200 кръв те постави в доста неизгодна позиция влизайки в кап зоната, чакаща само да се покажеш да декапнеш за да те обстреля. Тук шанса пак беше на твоя страна, като не те уцели. Т30, презарежда за 18 секунди, имаше достатъчно време да се придвижиш малко по-наляво, да се прицелиш и да я удариш и след това да започнеш да се връщаш назад. Макар и това да не променя нищо, защото пак тя е в изгодната позиция, чакайки отново да се покажеш за да декапнеш, за да те убие. 2рия й опит беше успешен. Едит: Можеше да пробваш да се покажеш от дяснята страна на т54е1-то, където си по-прикрит, с надеждата да му съзреш веригите и да декапнеш. Танка е достатъчно мобилен за да се придвижи до по критични точки на картата. Още при началото на битката може да обърнеш внимание, че имате 2 Лайт танка и няколко медиума, които със сигурност ще засветят преминаващите през центъра. При придвижване към дясната зона на картата, спираш на Д2 и пращаш изтрел към преминаващ танк отсреща (в тази игра имаше ис7 и заедно с WT Pz4, може почти да изкарате извън играта един от тежките им танкове още в първата минута) и продължаваш към J2-3, където се решават повечето игри на тази карта.
  • 0

#9 MpaBka_TaHkucT

MpaBka_TaHkucT
  • Tанкист
  • 143 Мнения:

Публикувано 04 май 2014 - 21:12

Благодаря.Точно от това имам нужда.Почти всичко в играта съм научил сам.Рядко се намира някой да ми обясни...пък и вината си е моя,защото не питам. Още в началото осъзнах,че позицията,която бях заел не е най-добра....но реших да изчакам,защото по принцип играта ми с танков унищожител в пасивна... Само да отбележа,че Т30 беше играч с около 20к битки и мисля,че над 55% победи...въпреки това,можех да го отстрелям по-добре.Въпреки това,главната грешка,която направих е,че много късно тръгнах да атакувам....но ми трябваше малко време за да разбера ИС-3 и лекия танк,що за играчи са.Приемам още критики...все пак има още много да уча.
  • 0

#10 Liuteniczata

Liuteniczata

Арсяде ...

• Танкиcт
  • 2415 Мнения:

Публикувано 04 май 2014 - 21:36

Ок, малко бонус насоки, като първи престрашил се да даде реп. Премахни Speed Governor-а, на негово място може да сложиш гориво* или кльопачка(combat ration), често пускат намаление на консумативите и гледайки, че имаш Т34, кредитите едва ли са ти проблем. За по-пасивна игра, може да сложиш бинокли в оборудването и заедно с кльопачката и вентилация ще си и полу-скаут.
  • 0

#11 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4319 Мнения:

Публикувано 05 май 2014 - 20:58

Ето тука бих искал да знам : http://wotreplays.co...fw_vib_tiger_ii Направих ли грешка, че се върнах към базата?
  • 0

#12 Liuteniczata

Liuteniczata

Арсяде ...

• Танкиcт
  • 2415 Мнения:

Публикувано 05 май 2014 - 21:56

Да, още като минаваше линиите, вместо да се фокусираш по ис3-то, можеше да стреляш по артито и при по-голям рол, да го прибереш. От там насетне през линните се оправяш с ис3-то и борсигата. Ти направи нещо, което няма логично обяснение. Мина си през линиите, обърна си гъза към артито, ис-3-то и борсигата и тръгна да се връщаш при положение, че около базата ви имаше 4 танка, единия от които елц, срещу 4 ваши танка.
  • 0

#13 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4319 Мнения:

Публикувано 05 май 2014 - 23:57

Не знам на риплея как се вижда, ама артито не ми беше открито. Даже не помня дали изобщо видях арти, когато започнах пресичам линииите  :-\  Доста ми насичаше, че свалях и три филма и може да съм пропуснал. Върнах се, защото усещах накъде отиват нещата, и че в базата няма да се оправят. Най-малкото бях решил да им помогна за скаута ... не знам защо, ама реших, че е най-вредния от противниците там.  :-[А Борсига пък ми се виждаше прекалено далече, за да се занимавам с него. Стори ми се, че в момента не е заплаха. Честно казано, на изхода от битката сигурно нямаше да повлияя, ама е както казваш - не трябваше да се обръщам. Най-малкото трябваше да си довърша ИС3-то, пък после да му мисля.
  • 0

#14 JohnPaulJones

JohnPaulJones
  • Banned
  • 277 Мнения:

Публикувано 07 май 2014 - 12:05

А аз какво бих направил в такава ситуация?  http://wotreplays.co..._chatillon_25_t Накрая, когато оставам сам става интересно!

#15 Liuteniczata

Liuteniczata

Арсяде ...

• Танкиcт
  • 2415 Мнения:

Публикувано 07 май 2014 - 20:11

Ако говорим само за края на битката, когато оставаш сам срещу тримата, единственото, което можеше да направиш е да се надяваш. Да се надяваш, че и тримата ще седят в кап-а и да ги прибираш един по един от различни позиции. Общо взето само чудо и хипер некоординирост на противниците, можеше да ти спечелят играта от момента, когато останахте 2ма, напълно разделени един от друг, срещу 5ма що годе групирани. Извлече максимума, до колкото е възможно.
  • 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни