Към съдържанието

Снимка

Филми, сериали, ТВ

• Влезте в профила си за да пишете
677 отговора на тази тема

#31 Gecata

Gecata

Пловдив е само Черно-Бял

• Танкист
  • 882 Мнения:
  • Клан:BRAVE

Публикувано 22 май 2014 - 10:50

"Колелото на време" може да разочарова, само някой който е заспивал докато чете още първта книга. И аз съм чувал за хора които казаха, че последната книга била тъпа, а аз е прочетох за 32 часа без да е оставям.Въпрос на вкус, пак казвам, че за хората без въображение, това да гледаш сдъвкан сереал(филм), който е направен да се хареса на хората с IQ >100 е нещо нормално. Но ако искаш по-голма част от истината, трябва да минеш на книгата.

Публикувано изображение

#32 Танк

Танк
  • Администратор
  • 2543 Мнения:

Публикувано 22 май 2014 - 10:55

Този "Стрелата" някой гледа ли го ?

#33 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4331 Мнения:

Публикувано 22 май 2014 - 10:57

Този "Стрелата" някой гледа ли го ?

Аз, споменал съм го по-горе. Лек е и приятен. Малко по-фентъзи вариант на "Заподозрян". Сбозиха го леко с това миракуру, ама все още се търпи. :)

Тo meet girl in park is good, but to park meat in girl is better

#34 Танк

Танк
  • Администратор
  • 2543 Мнения:

Публикувано 22 май 2014 - 10:58

Да, добро фентъзи за комиксен сериал. Що бе миракурото добре дойде, точно като за фентъзи :)

#35 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4331 Мнения:

Публикувано 22 май 2014 - 11:04

Е то щото преди това не беше фентъзи ли?  :D

То вярно, че е по комикс, аз все го пропускам тоя факт. Няма как да очаквам да намалят измишльотините. :)

#36 Танк

Танк
  • Администратор
  • 2543 Мнения:

Публикувано 22 май 2014 - 11:10

Е фентъзи е, затова неща като супер сили и т.н. са в реда на нещата.

#37 veso_t

veso_t
  • Танкиcт
  • 1537 Мнения:
  • Клан:соло ездач

Публикувано 22 май 2014 - 11:11

Същото, каквото се случи с всички мои приятели, които бяха луднали по "Колелото на времето", а сега съжаляват, че са го започнали.

WTF????

Първата книга съм я чел 13 пъти, втората 12 , последната един...................

За Игра на тронове - сериала е пълна боза в сравнение с книгата.

И тоя п***ст спря да пише заради тв правата, до го ****

Между другото излезе втората част на Stormlight Archives,  засега на английски само.

Сандерсън определено може да пише......

Колелото го бях отписал след като Джордан се спомина човека, но Сандерсън много успешно успя да завърши серията.

#38 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4331 Мнения:

Публикувано 22 май 2014 - 11:28

Хора, аз не споря, че до един момент книгите не са били хубави. Просто подобен род разтягания са си чист комерс. В един момент вече започват да си изсмукват от пръстите, само и само да продължават. Пада едно чакане на следващия том, това е другото, което не ми харесва. Ми, Геца, човек може да не доживее да им прочете края, бре. :) Храниш сериалите, ама такива поредици започват да приличат на сапунки от рода на "Пътеводна светлина", дето по няколко поколения актьори трябват, за да го довършат, ако изобщо свърши. :)  И като цяло съм съгласен, че почти винаги книгите са по-добри от филм или сериал. Както казах, аз обожавах да чета. И все още, но просто нямам възможност. Обаче, има си сериали и филми, които ако си обективен, не можеш да кажеш, че не са направени мнооого добре. "Игра на тронове" е един от тях, а ти си от малкото чели книгите, които отричат това. :) "Властелинът на пръстените" да не би да не беше завладяващ? Да, книгата е доста орязана, ама ако сме честни, в по-голямата част това е само в плюс. Книгата е разкошна, но Толкин е просто прекалено описателен и на не малко места дотяга и четенето върви трудно. "Зеленият път" например? Ми в случая дори е по-добър от книгата. И като споменах Стивън Кинг, ми колкото и да го харесвах, на "Томи Чукалата" спрях да го чета. След това имах чувството, че е наел група студентчета да разтягат хорър локуми в разни многотомни поредици и си продава само името.

#39 Mayar

Mayar
  • Танкист
  • 917 Мнения:

Публикувано 22 май 2014 - 11:36

... За Игра на тронове - сериала е пълна боза в сравнение с книгата...

Въпрос на вкус ;) Аз лично мога само да адмирирам начина на писане на Мартин - за всеки герой - отделна глава. Това ми позволи да прескачам щасливо всичко свързано със Санса('бах тез терзания на многострадалната Геновева ), оня дребен келеш дето метнаха през прозореца още в началото и още куп недоклатени(мое мнение) персонажи и да си наблягам на Джон Сняг, Аря и ситния Ланистър ...

Докато сериала ги поднася в малко по-приемлив/търпим за мен вид :P

Публикувано изображение

Teamwork in WoT is not bad, expecting it, however - is

#40 Gecata

Gecata

Пловдив е само Черно-Бял

• Танкист
  • 882 Мнения:

Публикувано 22 май 2014 - 11:39

Да локумите са нещата които дразнят най-много. Има много добри фили и сериали, не съм казъл че не ги гледам, просто по някое време писват. За "Игра на тронове" в началото, най ме дразнеше, че пишеха, че била по "Песен за огън и лед", след това си признаха, че е само по-мотиви, поне да не дразнят хората. Колкото до песента все още няма слаба книга, но виж и аз не издържам вече, уж края на 2013 началото на 2014 щеше да излезне 6-тата книга, но пак ни излъга. Единственото което ме е страх е да не изкара информация в сеиала, която е няма в книгата, не за друго, а защото уважавам сериалите на HBO, заради парите които пръскат и ги гледам.

Публикувано изображение

#41 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4331 Мнения:

Публикувано 22 май 2014 - 11:42

Ще те разочаровам може би, но както се тутка тоя, вероятно точно това ще стане. Четох, че сценаристите са го предупредили, че настигнат ли го със сезоните, няма да го чакат, а започват те да пишат.

П.П.

Както казах, не съм чел книгите, но понеже рових доста за спойлери, не останах с такова впечатление покрай коментарите на всички, които са ги чели. Имам предвид, че масово бяха на мнение, че поне до момента си е почти по книгите, като изключим пропуснатото. 

#42 Gecata

Gecata

Пловдив е само Черно-Бял

• Танкист
  • 882 Мнения:

Публикувано 22 май 2014 - 11:43

Верно е. Те са му готови и двете, но явно чакат нещо за да ги издаде (повече кинти за 80 годишният дядка без наследници).

Публикувано изображение

#43 BacillusBulgaricus

BacillusBulgaricus
  • Танков Ас
  • 734 Мнения:

Публикувано 22 май 2014 - 11:48

Колеги, извинете ме за лекото отклонение от темата. Havelock спомена Стивън Кинг. Има една негова книга, която ми е любима и която мечтая да видя филмирана. Книгата се казва "Дългата разходка" и съм я чел няколко десетки пъти. Предвид начина, по който е построено повествованието в нея, филмирането и без "загуби" в идеята и смисъла май е почти невъзможно. Амам все се надявам... :)

#44 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4331 Мнения:

Публикувано 22 май 2014 - 11:59

Колеги, извинете ме за лекото отклонение от темата. Havelock спомена Стивън Кинг. Има една негова книга, която ми е любима и която мечтая да видя филмирана. Книгата се казва "Дългата разходка" и съм я чел няколко десетки пъти. Предвид начина, по който е построено повествованието в нея, филмирането и без "загуби" в идеята и смисъла май е почти невъзможно. Амам все се надявам... :)

Тука изобщо не съм съгласен с теб. Ти все едно говориш за Пратчет, та невъзможно филмиране? :) "Дългата разходка" си е съвсем простичка за филмиране и дори бюджет няма да им глътне, освен за каста. 

Иначе, да, съгласен съм, че е измежду най-добрите книги на Кинг. До нея бих наредил "Гняв", Мъртва зона", То", "Мизъри", "Сияние", "Талисманът" - тя е в съавторство.  "Сърца в Атлантида", "Изкуплението Шоушенк" и "Зеленият път"  също, ама при тях предпочитам филмите. Не за друго, ама са с уникална игра. И общо взето, това са му читавите книги, поне по моя вкус.

#45 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4331 Мнения:

Публикувано 22 май 2014 - 12:09

Иначе препоръчвам за гледане:

[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"The Green Mile"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"The Lord of the Rings" [/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"The Shawshank Redemption"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Gladiator"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Meet Joe Black"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"The Usual Suspects"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"The Negotiator"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"K-PAX"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Se7en"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Pay It Forward"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"The Silence of the Lambs"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Hannibal"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"The Edge"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Amistad"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Instinct"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"The Devil's Advocate"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Donnie Brasco"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Heat"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Any Given Sunday"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"People I Know"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Snatch"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Lock, Stock and Two Smoking Barrels"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Unforgiven "[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Unthinkable"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"The Departed"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Once Upon a Time in America"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Reservoir Dogs"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"A Clockwork Orange "[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"American History X"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Once Upon a Time in the West"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"The Jackal"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"The Patriot"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Braveheart"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"The Sixth Sense"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"City of Angels"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Forrest Gump"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"8MM"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"Маргарит и Маргарита"[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]"House M.D."[/color]

[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]+ доста български филми, а и не са включени някои комедии, които си струват отделеното време, но ... нищо от изброеното по-горе не е за изпускане.[/color]
[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,234,239);]Не съм ги степенувал, с изключение на първите 5.[/color]

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни