Към съдържанието

Снимка

Какво прави добрият играч наистина добър

• Влезте в профила си за да пишете
53 отговора на тази тема

#1 Танк

Танк
  • Администратор
  • 2543 Мнения:

Публикувано 25 ноември 2013 - 00:32

Има доста играчи със добри статистики, но какво според вас прави играчът наистина добър, че дори да буди възхищение в останалите танкисти ? Какво ви е нужно за да кажете: "Този е доста добър играч" ?
  • 0

#2 feersum

feersum

Проклятието на Пантерата 2

• Танков Ас
  • 7241 Мнения:
  • Клан:AW

Публикувано 26 ноември 2013 - 13:35

За мен добрият играч е мислещият играч. Този, който по всяко време може да се ориентира какво и къде става и да реагира по правилния начин.Стрелба, маневриране, прикриване - това в един момент го научават всички, много или малко. В един момент всичко става рефлекси. Лесно се научават и машините и картите. И тогава, за да минеш от добър в много добър играч - трябва да можеш да мислиш, докато играеш.Трябва по всяко време да си задаваш въпроса: Това, което правя в момента, полезно ли е за мен и отбора? Как мога по-добре да отиграя ситуацията? Как мога по-добре да подкрепя отбора си?
  • 2
"Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

#3 SeekerR

SeekerR

Таралеж

• Танкиcт
  • 4654 Мнения:
  • Клан:BRAV3

Публикувано 26 ноември 2013 - 14:30

Сега ще ти кажа какво мислят 70% от играчите:- Тоя отсреща е на 500 кръв, значи ако изчакам някой да го удари аз ще мога да взема  кила :D- Тоя отсреща ме дебне, ще изчакам балъка до мене да се подаде да обере изстрела и тогава ще се покажа.- Тука работата стана напечена, взеха да избиват нашите . Я да взема да изчезвам овреме.- Тия на другия фланг какво пищят за помощ, да се оправят - боли ме г'за .- Сега ще изчакам да видя накъде отиват повечето играчи, и аз съм там.
  • 0

#4 Coruin

Coruin
  • Танкист
  • 535 Мнения:
  • Клан:EPIC

Публикувано 26 ноември 2013 - 16:47

Грешка, повечето и дотам не стигат в мисленето. Невероятно голям процент от играчите на познават машините в играта, механиката, а често и логиката. Играят WoT като елементарен шуутър от типа CS, въпреки че и CS изисква много познания и умение за да те считат за добър. Играл съм с много добри играчи, и основната разлика която виждам е: добрият играч е наясно с възможностите на танка си и го управлява така, че да използва максимално положителните му страни. Звучи клиширано, но всъщност покрива огромна част механиката и логиката в играта, както и индивидуалното умение. Естествено правя разлика между добър играч и ефективен играч. Високо ефективен играч е оцеляващият играч, който умее скъпо да продава бронята на танка си. Вярно, в повечето случаи този стил на игра е "грозен", но резултата оправдава средствата. И да, като цяло добрият играч е мислещият играч. WoT не е игра на бързи рефлекси, така че правилната преценка и планиране в повечето случаи носят успех.
  • 0

Няма нищо по-хубаво от лошото време!

#5 Metavitamin

Metavitamin
  • Нoвобранец
  • 14 Мнения:

Публикувано 26 ноември 2013 - 18:28

Грешка, повечето и дотам не стигат в мисленето. Невероятно голям процент от играчите на познават машините в играта, механиката, а често и логиката. Играят WoT като елементарен шуутър от типа CS, въпреки че и CS изисква много познания и умение за да те считат за добър. Играл съм с много добри играчи, и основната разлика която виждам е: добрият играч е наясно с възможностите на танка си и го управлява така, че да използва максимално положителните му страни. Звучи клиширано, но всъщност покрива огромна част механиката и логиката в играта, както и индивидуалното умение. Естествено правя разлика между добър играч и ефективен играч. Високо ефективен играч е оцеляващият играч, който умее скъпо да продава бронята на танка си. Вярно, в повечето случаи този стил на игра е "грозен", но резултата оправдава средствата. И да, като цяло добрият играч е мислещият играч. WoT не е игра на бързи рефлекси, така че правилната преценка и планиране в повечето случаи носят успех.

Добре казано ! :)
  • 0

#6 nobalistic

nobalistic
  • Танкиcт
  • 347 Мнения:
  • Клан:6-8-1

Публикувано 12 декември 2013 - 07:28

Добре казано ! :)

Мето добре казано да ама и ти и аз имаме по 2-3к битки търсейки хед шот :)
  • 0

[font="arial, helvetica, sans-serif;"][color=rgb(51,51,51);]-All the great things are simple, and many can be expressed in a single word: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.    -Winston Churchill[/color][/font]

#7 Petrosis

Petrosis
  • Tанкист
  • 228 Мнения:

Публикувано 14 декември 2013 - 09:40

Що е то добрия играч и има ли почва у нас?  8)
  • 0

Petrosis @ Bulgarian Shtrafbat [BGSBT] EU

#8 bigbeer

bigbeer

махмурлия

• Танкист
  • 546 Мнения:

Публикувано 19 декември 2013 - 02:24

Добрия играч влиза, овъртолва ги, взима битката, и отива да вземе следващата. Другото са детайли  ;)
  • 0

#9 GrimmReaperBG

GrimmReaperBG

Reaper

• Администратор
  • 7441 Мнения:

Публикувано 20 декември 2013 - 09:29

Както справедливо отбелязва Coruin  има съществена разлика между "добър" и "ефективен" играч, разлика, която малко от играещите и още по-малко от коментиращите правят..
  • 0

[color=rgb(51,51,51);][font="Verdana;"]Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези, които нямат разум.[/color][/font]

Публикувано изображение

#10 bigbeer

bigbeer

махмурлия

• Танкист
  • 546 Мнения:

Публикувано 26 декември 2013 - 14:46

Добрия играч е ефективен. Обратното - не винаги.
  • 0

#11 Gnombane

Gnombane
  • Танкист
  • 606 Мнения:

Публикувано 26 декември 2013 - 17:56

Добрия играч влиза, овъртолва ги, взима битката, и отива да вземе следващата. Другото са детайли  ;)

Exactly :)
  • 0
Публикувано изображение

#12 Gr1zu

Gr1zu
  • Танкиcт
  • 1258 Мнения:
  • Клан:BSA

Публикувано 04 януари 2014 - 00:28

Също съм забелязал, че добрите играчи доста се оплакват от това, че носят отборите си.. НО въпреки това продължават да ги носят!
  • 0

Как ме мъчи всеки ден тоз въпрос трагичен, ем да бъда откровен, ем да бъда симпатичен..

Ревюта разни, клипове празни - цък

#13 kaloianxxl

kaloianxxl
  • Танкист
  • 732 Мнения:

Публикувано 04 януари 2014 - 14:24

Добрия играч може да играе със всички видове танкове (без артилерии), да постига с всеки един от тях по отделно над 60% победи на ден и да не му е нужен взвод за тази цел.

• 0

#14 bai_Petko

bai_Petko
  • Танкиcт
  • 1353 Мнения:
  • Клан:X-TRA

Публикувано 22 февруари 2014 - 15:38

Добрия играч може да играе със всички модели танкове, да постига с всеки един от тях по отделно над 60% победи на ден и да не му е нужен взвод за тази цел.

Ако това е критерият, то 99% са лоши играчи. Особено аз. Стегни се малко. За мен е едно да говорим за добър играч в рандъма, а друго в ротни и кланови. За вторите трябва и дисциплина, освен друго. Според мен донякъде общият критерий е наистина да си продадеш скъпо живота и да го направиш така, че това да подпомогне максимално тийма ти.
  • 0

Добро пласиране и стремеж към точна стрелба - това е моята игра !

Публикувано изображение

#15 Coruin

Coruin
  • Танкист
  • 535 Мнения:

Публикувано 22 февруари 2014 - 15:46

Говорим за т.н. уникуми, играчи, които са в състояние да изстискат максимума от танка и битката. Аз лично ги разделям на две групи, добри играчи, разчитащи и на танка, и отлични играчи, на които им е все едно какво и къде карат.  Може би ти е ясно кои уважавам повече :) Иначе в голямата маса играчи(говоря за число над 95%), повечето играят за удоволствие и не гонят резултати, а измежду тези, които гонят рейтинги, има доста смешници, които се мъчат да компенсират нещо друго с тези рейтинги.
  • 0

Няма нищо по-хубаво от лошото време!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни