Към съдържанието

Снимка

Въпрос за PC конфигурация за WoT

• Влезте в профила си за да пишете
28 отговора на тази тема

#1 Mario

Mario
  • Tанкист
  • 29 Мнения:

Публикувано 24 май 2018 - 14:19

Какъв настолен компютър ми трябва за да върви играта близо до максимума ;)
  • 0

#2 DeepShadow1

DeepShadow1
  • Танкиcт
  • 6925 Мнения:

Публикувано 24 май 2018 - 14:53

Колкото повече-толкова повече...кажи си бюджета ?

• 0

signature.png

Продава се  нов Star Citizen+Squadron 42 account с екстри...

#3 Mario

Mario
  • Tанкист
  • 29 Мнения:

Публикувано 24 май 2018 - 15:01

800 за втора ръка и 1200 за нов :/
  • 0

#4 Silverjoe

Silverjoe
  • Танков Ас
  • 1726 Мнения:
  • Клан:ANIML

Публикувано 25 май 2018 - 09:18

MSI H110M PRO-VD
I3-7300/4GHZ/4MB
8GB DDR4 2400
1TB HDD + 120GB SSD
PALIT GTX1050TI DUAL 4G
CASE FORTRON CMT110
PSU 500W FORTRON HYPER

1270ЛВ :)

С тази машина играеш и на макс настройки, но вероятно на SD клиент. При HD клиента може да не върви изрядно на макс, но на средни и малко над средни, няма да имаш проблем.
За повече, повечко пари! Втора ръка, не съветвам, да няма след 1 година айде пак!
За още малко отгоре, поне една i5-ца, ще е доста по-добре.

• 0

Публикувано изображение

#5 MitkoM

MitkoM
  • Tанкист
  • 39 Мнения:
  • Клан:0skils

Публикувано 26 май 2018 - 08:58

А каква е разликата между СД и ХД клиент?

• 0

#6 DeepShadow1

DeepShadow1
  • Танкиcт
  • 6925 Мнения:

Публикувано 26 май 2018 - 11:27

Обща стойност - 754.01 лв. с ДДС
+
или

Ще се играят танковете на максимални детайли ,ако не се играе над full HD resolution,a самата конфигурация подлежи на евентуален ъпгрейд в бъдеще-смяна с по-мощен процесор,добавяне на памет,добавяне на SSD диск и т.н...Посочените кутия и захранване са примерни,като цяло това е приблизително близка конфигурация до максимума като бюджет:производителност - в момента цените на паметта и видеокартите са завишени,което изяжда малка част от парите.

Този пост е редактиран от DeepShadow1: 26 май 2018 - 16:14

• 1

signature.png

#7 Silverjoe

Silverjoe
  • Танков Ас
  • 1726 Мнения:

Публикувано 27 май 2018 - 11:06

Обща стойност - 754.01 лв. с ДДС
+
или

Ще се играят танковете на максимални детайли ,ако не се играе над full HD resolution,a самата конфигурация подлежи на евентуален ъпгрейд в бъдеще-смяна с по-мощен процесор,добавяне на памет,добавяне на SSD диск и т.н...Посочените кутия и захранване са примерни,като цяло това е приблизително близка конфигурация до максимума като бюджет:производителност - в момента цените на паметта и видеокартите са завишени,което изяжда малка част от парите.

Intel vs AMD, при това слабо AMD - нещо не мъ кефи !
Няма SSD, пък цената е същата. И за какво да дава същите пари, като не получава повече?! Само за 20 FPS повече в WOT - http://gpu.userbench...0-Ti/3646vs3649

По-добре да даде малко повече за I5, в конфигурацията, която дадох. Това ще му спечели доста повече!
И цените на паметите не са завишени, те са си такива от доста време.Напротив имат тенденция на поевтиняване. Картите едва ли ще паднат скоро.

• 0

Публикувано изображение

#8 DeepShadow1

DeepShadow1
  • Танкиcт
  • 6925 Мнения:

Публикувано 27 май 2018 - 11:14

АМ4 платформата е напълно достатъчна за танковете като CPU производителност+по-добрата видеокарта+ future proof потенциала на платформата...Нищо лично,Силвър,но посочената от теб Каби лейк платформа е мъртва,без никакъв потенциал към настоящия момент,да не говорим за в бъдеще.Липсата на SSD за момента не е толкова фатална,винаги може да се добави такъв,а липсва в посочената от мен конфигурация заради малкия бюджет-нито ще му се вдигнат кадрите с него,нито ще му порасне чурката-просто ще му зарежда картите малко по-бързо.Да се жертва по-мощната видеокарта заради един SSD,когато става дума за гейминг,е нелепо според мен,особено при ограничен бюджет.Все пак това е моята позиция в случая,парите са си на колегата,да ги харчи,както сметне за добре.

• 1

signature.png

#9 Silverjoe

Silverjoe
  • Танков Ас
  • 1726 Мнения:

Публикувано 27 май 2018 - 22:00

Разбирам да говориш за 1060 с 6GB да казваш по-добра, но за тоя кенеф 1060 3GB, разликата в парите, не си струва!! Това че имаш Кофи лейк лаунчнат, не значи че Каби лейк е умрял! Наличнието на SSD е просто ЗАДЪЛЖИТЕЛНО вече, не зависимо ти за какво ще ползваш компа! Говорим за принципна скорост на компа, не дали ще му зарежда маповете по-бързо! За посочения бюджет, няма как да се вземе нещо с потенциал!!! Твоята AM4, какъв потенциал има точно?!?! 

• 0

Публикувано изображение

#10 Coruin

Coruin
  • Танкист
  • 535 Мнения:
  • Клан:EPIC

Публикувано 28 май 2018 - 00:47

Разбирам да говориш за 1060 с 6GB да казваш по-добра, но за тоя кенеф 1060 3GB, разликата в парите, не си струва!! Това че имаш Кофи лейк лаунчнат, не значи че Каби лейк е умрял! Наличнието на SSD е просто ЗАДЪЛЖИТЕЛНО вече, не зависимо ти за какво ще ползваш компа! Говорим за принципна скорост на компа, не дали ще му зарежда маповете по-бързо! За посочения бюджет, няма как да се вземе нещо с потенциал!!! Твоята AM4, какъв потенциал има точно?!?! 

Зависи какво търсиш. Ако основния фактор например е съотношението цена/производителност, АМ4 е повече от отлична инвестиция, даже и като потенциал. Друго предимство на Ryzen, да кажем например процесор с вградено видео(i3-7300 е с Intel HD Graphics 630), при положение че ще се закупува достатъчно добра видео карта, е нещо, за което плащаш, но не ползваш(то е така и за много други неща в една конфигурация, но точно това Е от значение за една гейм конфигурация). Ryzen 5 1600 е примерно очевидния ъпгрейд, с производителност забележимо по-добра от i3-7300(за игри даже и от повечето i5-ци), но на практически същата цена (~70 лв. за да съм по-точен). Просто факторите за събиране на една система са твърде много: стабилност, съвместимост, потенциал, производителност, цена, приложимост. Да се подредят приоритетите и се определят рамките е най-важното. В случая имаме само цена и непълна приложимост(важно е да се играе WoT "близо до максимума"). За последното принципно съм съгласен, че комбинацията Intel/Nvidia дава най-добър резултат, но не мисля, че точно това е най-важният параметър.

• 0

Няма нищо по-хубаво от лошото време!

#11 DeepShadow1

DeepShadow1
  • Танкиcт
  • 6925 Мнения:

Публикувано 28 май 2018 - 07:59

Е хубу де,да взима каби лейк-а,ама след година да не се чуди какво да го прави...явно като сглобяваш конфигурация за друг,не се поставяш на негово място.Аз ако искам да потроша 1200-1300 лева за нова конфигурация,дали ще взема твоя пример няколко поста нагоре - поставям се на мястото на автора и категорично няма да взема i3-ката+GTX1050 Ti 4GB,щом е за игри,ти си го успокоявай колко зле е АМ4 платформата и как не му върши работа,щом е без SSD.И леко ми става смешно ,като говориш за "принципна скорост на компа"  - намекваш,че АМ4 конфигурацията диша прахта на тоз каби лейк ли ? 

Този пост е редактиран от DeepShadow1: 28 май 2018 - 08:03

• 0

signature.png

#12 DeepShadow1

DeepShadow1
  • Танкиcт
  • 6925 Мнения:

Публикувано 28 май 2018 - 08:04

Очаквах по-обективна преценка и отношение от човек,който се занимава с компютри,за мен е без значение  автора коя платформа ще избере,опитвам се да му дам максимума производителност:цена:потенциал за посочения бюджет.

Този пост е редактиран от DeepShadow1: 28 май 2018 - 08:05

• 2

signature.png

#13 Silverjoe

Silverjoe
  • Танков Ас
  • 1726 Мнения:

Публикувано 28 май 2018 - 11:43

Очаквах по-обективна преценка и отношение от човек,който се занимава с компютри,за мен е без значение  автора коя платформа ще избере,опитвам се да му дам максимума производителност:цена:потенциал за посочения бюджет.

О боже! Преценката си ми е много точна даже и не е базирана на четене по нета, а на факти. Машини, които са пробвани.
На мен ми е смешно, че пишеш, без да разбереш, какво ти казвам! На ССД-то му е все тая дали ще е на Intel или AMD платформа, но на компа не му е все тая дали ще има ССД или не! Сега разбра ли ?!

• 0

Публикувано изображение

#14 DeepShadow1

DeepShadow1
  • Танкиcт
  • 6925 Мнения:

Публикувано 28 май 2018 - 11:48

Продавай му умрялото I3-7300 +GTX 1050Ti и да се приключва с темата тогава...

• 0

signature.png

#15 Silverjoe

Silverjoe
  • Танков Ас
  • 1726 Мнения:

Публикувано 28 май 2018 - 11:49

Ryzen 5 1600 е примерно очевидния ъпгрейд, с производителност забележимо по-добра от i3-7300(за игри даже и от повечето i5-ци),

Ако му беше предложил този, изобщо нямаше да се обаждам! Но в ниския клас, Intel е къде по-добре от AMD. Независимо, какво пише на хартия!

• 0

Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни