Към съдържанието

Снимка

Шанс за победа?

• Влезте в профила си за да пишете
21 отговора на тази тема

#1 KPACTA

KPACTA
  • Tанкист
  • 126 Мнения:

Публикувано 13 октомври 2016 - 22:49

Иска ми се да попитам - какви са са шансовете една седмица всеки ден подред да имаш само 15-20% победи и всичко друго загуби /например от 20-30 битки/? Дори да съм най-големия нуб /все ми се струва че не съм чак такъв/, все пак не играя сам. Според една груба сметка би трябвало да е в порядъка на 40-60% победи-загуби? И ако се нижат само загуби една след друга, на какво се дължи?

P.S. ника в играта ми е същият както тук, всеки може да види дали съм чак свръх отчайващо зле.... но като гледам напоследък, май играя друга игра, не това което съм играл до сега... :(

• 0

#2 Stancho

Stancho
  • Tанкист
  • 445 Мнения:

Публикувано 13 октомври 2016 - 22:56

Това колко % победи ще имаш зависи повече от това колко си добър и по малко от отбора, а не както повечето си мислят че е обратното, но понякога каквото и да правиш просто губиш. Ако играеш във взвод шанса за победа се увеличава, но не ти препоръчвам взвод преди да минеш 1500wn8

• 0

#3 anton1102

anton1102
  • Танкиcт
  • 1532 Мнения:
  • Клан:BG-X

Публикувано 14 октомври 2016 - 00:11

Аз лично играя само с 1-2 машини, защото ми се струва, че когато започна да обирам двоен опит на всички, не мога да се настроя за правилна игра и допускам груби грешки.

Влизай всеки ден в wotinfo.net и следи каква ти е статистиката. Все пак имай предвид, че има дни когато просто не ти върви играта, по различни лични причини. Запиша ли 2-3 поредни загуби и отивам да пуша. После нещата се обръщат.  :lol:  И докато съм в победна серия не ставам от компа. :lol:  :lol:

• 0

Публикувано изображение

#4 bggeneral

bggeneral
  • Танков Ас
  • 9463 Мнения:

Публикувано 14 октомври 2016 - 10:20

Шанса за победа зависи само в известна степен от отделния играч. Колкото по-добър е играч, толкова повече зависи, но няма случай да е минал повече от 8% влияние на индивидуален играч. 

За да направят влиянието си по-голямо, добрите играчи играят във взвод. Тогава влиянието на взвода ( респективно отделния играч) се удвоява че и отгоре.

Шанса да наредиш голяма поредица от загуби не е малък, когато играеш по много ( 25-30 битки на вечер). Но също такъв е и шанса след това да заредиш голяма поредица от победи. Говорим за шансовете ИЗВЪН влиянието на играча.

Така че не се стресирай, ще се оправят нещата.

Според множество писания по форумите, влияние оказва и това дали си се бръкнал за премиум или не си. Не мога да кажа дали е вярно или не, но поне при мен, когато останах без премиум за първи път след 3 години игра, поредицата от загуби стана мноооого дълга. Ще реши човек, че след 3 години игра изведнъж съм започнал да играя по-лошо :)

• 0

Хората, които четат книги, винаги ще управляват хората, които гледат телевизия!

Публикувано изображение

http://www.twitch.tv/bggeneral2/ или https://gaming.youtu...Tchavdarbg/live

#5 KPACTA

KPACTA
  • Tанкист
  • 126 Мнения:

Публикувано 14 октомври 2016 - 12:59

Играя с премиум, но направих грубата грешка да платя два месеца подред със злато спечелено от турнири, а не с истински пари. Незнам дали WoG ми го връща тъпкано сега, че не съм ги финансирал :) 

И забелязах още нещо - когато играя някаква кампания/мисия/, колкото повече наближавам края, толкова повече играта се затяга. Вече няколко пъти така :( Може и само така да ми се струва де

• 0

#6 KACKATA

KACKATA

The Saint

• Танкист
  • 934 Мнения:
  • Клан:X-TRA

Публикувано 14 октомври 2016 - 13:29

Дали си с премиум или не.... няма никакво значение, аз като съм си пускал 4 пъти премиум за месец пък не виждам да ми се отразява, освен на среброто в гаража! Ама хайде ще ти простиме :P дето се викаше в един лаф "ти си по плешив" ;)

За да правиш победи според мен има много фактори.

1. Уменията ти

2. Подходящ танк

3. Картата

4. Отбора (но не на последно място)

5. Има и други фактори, но те са по маловажни.

Това което е написал Уникум, важи но само когато накрая останеш сам срещу няколко танка, и пак има голямо значение ти с какъв танк си както и противника + картата.

Учи се от грешките си, и внимателно разгледай сетъпа на противника преди да решиш в коя посока ще поемеш. 

• 0

Публикувано изображение
[color=#0000cd;]Добрата битка се дължи на опита, а той - на лошата битка!!![/color]

#7 Mu3epHuk

Mu3epHuk
  • Танкиcт
  • 1971 Мнения:

Публикувано 14 октомври 2016 - 14:34

Щом сини и лилави играчи във взвод влизат в серии от загуби...значи дори те не могат да компенсират слабата игра на съотборници, дебилни отигравания и т.н. Така нареченият балансиран ММ често решава дали извънземните ти усилия ще се овенчаят с успех или отново ще бъдеш от прецаканите, награден с ретарди за съотборници :) Все по-често забелязвам как има неравнопоставеност при " случайния " набор на типове машини за двата отбора. В това няма нищо лошо.... докато обаче това видимо наклонява везните за единия отбор и ощетява другия според картата. Добре че оправиха бъговете си около спот системата, че не се траеше по едно време. Колкото до серията загуби, като ти се наредят няколко такива, спри играта и се занимавай с нещо по-приятно. Не позволявай една кретенска игра, направена да смуче пари, да ти развали настроението и вечерта!

• 0

Танк без ремонт е като циганче без клептомански наклонности :lol:

#8 jujar4e

jujar4e

King of the Mongols

• Танкиcт
  • 2749 Мнения:
  • Клан:-ANIML-

Публикувано 14 октомври 2016 - 15:31

• 1

A higher intelligence is able to hit a smaller target in a larger search space in less time on higher variety of domains!
Публикувано изображениеjujar face reveal

#9 Stancho

Stancho
  • Tанкист
  • 445 Мнения:

Публикувано 14 октомври 2016 - 17:41

Червени или жълти играчи, ако са в взвод шанса за победа намаля, защото стават много смели и правят много глупости. Не може жълтия да стрелне 2-3 пъти в битка и да очаква да бият, а после отбора му бил виновен. За това казвам че победите зависят най много от това колко си добър , защото ако си лилав ще имаш възможност да стрелнеш над 10 пъти. Толкова е лесно да направиш в битка минимум 6-7 пробити изстрела , от което следва че ти си над зелен цвят (син/лилав) , а не разбирам защо не се стараят по слабите за това , ами се стараят да умрат колкото се може по некадърно в битката , защото отбора им виновен че били слаби. Ти прави си изстрелите пък те победите сами ще си дойдат , като ги заслужиш. Малката карта не е сложена да ти пречи да гледаш на екрана какво се случва , а да ти даде информация къде и какво се случва в битката. Аз я гледам така - за Full HD 1920х1080 резолюция натискам минуса над 5 пъти (някъде под F10 / над П на клавиатурата) докато не стане картата колкото се може по малка и после натискам точно 4 пъти плюса (който се намира в дясно от минуса) и с такава големина на малката карта игра винаги. 

• 0

#10 KACKATA

KACKATA

The Saint

• Танкист
  • 934 Мнения:
  • Клан:X-TRA

Публикувано 14 октомври 2016 - 18:35

За взводовете иди дойди, даже според мен е хубаво играчи със слаби показатели да са във взвод с по-добри от тях, аз предимно в такива участвам.

Ама виж това с отиграването от жълти/лилави, какво да ти кажа... нагледал съм се на фейлове от лилави, е не като с другите, но понякога с идеята да вземат предимство поемат рискове и се случва риска да не е оправдан.
Пример от преди няколко дена беше когато лилава батка реши че ще успее да вземе хубава позиция и се натъкна на вражески скаут, в тиер 6 битка много бързо се оказа компетентен зрител, тогава огледах отбора си и реших да не бъда прекалено агресивен, е паднахме но 12:15 като завърших първи по щети. Тогава се запитваш, ами ако лилавия беше малко по сдържан и не умря толкова бързо.... Сигурно можеше да спечелим.
Така че всяко правило има изключение, и всички случай трябва да се разглеждат индивидуално!¡ ;)
  • 0

Публикувано изображение
[color=#0000cd;]Добрата битка се дължи на опита, а той - на лошата битка!!![/color]

#11 DeepShadow1

DeepShadow1
  • Танкиcт
  • 6872 Мнения:

Публикувано 14 октомври 2016 - 19:09

Рандъма се е превърнал в кампене и изчакване...

• 0

signature.png

Продава се  нов Star Citizen+Squadron 42 account с екстри...

#12 VVidev

VVidev
  • Validating
  • 33 Мнения:
  • Клан:BG_BS

Публикувано 15 октомври 2016 - 00:55

Защо ли?!?!
  • 0

#13 bggeneral

bggeneral
  • Танков Ас
  • 9463 Мнения:

Публикувано 15 октомври 2016 - 08:27

Да няма някакви съществени промени в играта?

pulp_fictions_confused_travolta_is_poppi

Този пост е редактиран от bggeneral: 15 октомври 2016 - 08:29

• 0

Хората, които четат книги, винаги ще управляват хората, които гледат телевизия!

Публикувано изображение

http://www.twitch.tv/bggeneral2/ или https://gaming.youtu...Tchavdarbg/live

#14 Liubezniqt_los

Liubezniqt_los
  • Tанкист
  • 92 Мнения:
  • Клан:_BUL_

Публикувано 15 октомври 2016 - 11:35

Stancho е много прав. Подкрепям! Естествено понякога играта си прави гаргара и със среден 3000 вн8 имаш 3 победи от 15 битки с тежък танк. Все пак си мисля, че играта има някакви граници и например средно държи 48-52% спрямо матчмейкинга, за да не се отказват слабите.

• 0

Публикувано изображение

#15 valkov2

valkov2

WoT-less

• Танкиcт
  • 2947 Мнения:
  • Клан:BG3AD

Публикувано 15 октомври 2016 - 12:55

Да няма някакви съществени промени в играта?

Заради маратона е. В момента играта, с нещо различно от ТД или кампещ медиум, е истинско предизвикателство за нервите. Накупих си ТД-та, на които по принцип се назландисвах и ги отлагах за неопределеното бъдеще - СУ-152, Т25/2, Ахилес... А пък ако стрелям внимателно и не пропускам, почват да ми искат на лично препоръки за аймбот.
  • 0
Някои хора ме радват с присъствието си, а други с отсъствието си.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни