Към съдържанието

Снимка

Battleship - линеен кораб

• Влезте в профила си за да пишете
15 отговора на тази тема

#1 drastar

drastar
  • Tанкист
  • 27 Мнения:

Публикувано 10 октомври 2016 - 18:45

Здравейте, 

Не видях тема за тези кораби, ако има нека модераторите преместят постовете ми там. 

Имам Монтана, но не съм играл с нея поне 3 месеца. Отново, търсейки разнообразие, реших и взех едно Ямото ;) . Вчера попаднах до един немец 10 тиар и се пуцахме от 9-10 килиметра. В един момен виждам как от 3 снаряда един е право в целта (точно където го исках), а другите два прелетяха над немеца :huh:  Е мамкаму, как става това ??? После реших,че проблема е в мен  и на следващата игра умишлено се приближих до една Монтана и то странично, и отново същата работа. Със залп от 9 снаряда (мисля, че бях на окло 7км) трябваше да го "разцепя" на две :D , но уви . Видях как половината снаряди попаднаха в Монтана точно над ватерлинията, а другите над нея :angry:

Еее квo стаа и за кво говорим  ???

• 0

#2 feersum

feersum

Проклятието на Пантерата 2

• Танков Ас
  • 7241 Мнения:
  • Клан:AW

Публикувано 11 октомври 2016 - 07:49

Еее квo стаа и за кво говорим  ???

И аз това се чудя.
  • 0
"Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

#3 Rush

Rush
  • Tанкист
  • 50 Мнения:

Публикувано 11 октомври 2016 - 14:44

RNG? Не мога да ти разбера въпроса нещо.

• 0

#4 drastar

drastar
  • Tанкист
  • 27 Мнения:

Публикувано 11 октомври 2016 - 15:57

Темата е за обмяна на опит. Защо например се получава това за което писах по-горе. Какви скилове ползвате за тези кораби. На какво растояние стоите. Забелязъл съм, че се стремят да са постоянно по 3-4.............. Споделете как играете, каква ви е стратегията и т.н.

• 0

#5 feersum

feersum

• Танков Ас
  • 7241 Мнения:

Публикувано 11 октомври 2016 - 16:22

Кои се стремят да са по 3-4?
Враговете, приятелите? Или снарядите ти?
Какво общо има разпръскването на снарядите със това как играем и каква ни е стратегията?

От оплакване от РНГ изведнъж темата стана за обмяна на опит...
  • 0
"Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

#6 drastar

drastar
  • Tанкист
  • 27 Мнения:

Публикувано 11 октомври 2016 - 16:37

Здравейте, 

Не видях тема за тези кораби, ако има нека модераторите преместят постовете ми там. 

Няма да започвам да споря, но виж заглавието на темата. И на кого да се оплаквам , на арменският поп ли ? Ако нямаш какво да кажеш или не искаш, просто подмини темата. И всички ББ-та се стемят да са по 3-4 заедно и от моят обор и от отсрещният.

Явно темата няма да я бъде, нека модераторите да я изтрият.

• 0

#7 feersum

feersum

• Танков Ас
  • 7241 Мнения:

Публикувано 11 октомври 2016 - 17:55

Няма да започвам да споря, но виж заглавието на темата. И на кого да се оплаквам , на арменският поп ли ? Ако нямаш какво да кажеш или не искаш, просто подмини темата. И всички ББ-та се стемят да са по 3-4 заедно и от моят обор и от отсрещният.

Явно темата няма да я бъде, нека модераторите да я изтрият.

Точно заглавието на темата видях. Обаче съдържанието на първият ти пост няма нищо общо с това, което искаш да дискутираш впоследствие, а е просто оплакване от ... нещо.

Като си казал - ще я изтрия. Имаше потенциал, ама с кофти начало.

• 0

#8 Freyr_90

Freyr_90
  • Tанкист
  • 36 Мнения:

Публикувано 11 октомври 2016 - 18:47

Вертикална (?) дисперсия. Напълно нормално. Освен това при близки разстояния имай предвид че снарядите от различните оръдия (нос vs кърма) имат различна траектория, особено ако си под ъгъл (това дори го има като tip от WG)

Относно стратегията - зависи, но да, и аз го забелязвам. Самотен линкор си е лесна плячка я за разрушител, я за самолетоносач. Strenght in numbers, дето се вика. Аз гледам около мен да има поне един крайцер или в краен случай ББ, за да обединим усилията си (било то за ПВО или с/у други линкори). Идеалния вариант (за мен) е ББ отпред който да привлича внимание, ДД сравнително наблизо да пази за вражески ДД и крайцер близо зад мен, който да дава ПВО и да подпалва всичко което му се приближи. Разбира се такава формация дори да я има в началото бързо се разпада в хода на битката, освен ако не сте в дивизия.

Отплеснах се

Сори

• 1

#9 Rush

Rush
  • Tанкист
  • 50 Мнения:

Публикувано 12 октомври 2016 - 07:39

Относно точността, представи си колко интересна би била играта, ако всяко ББ можеше да те убие с едно салво от 20км. Не че не е невъзможно де. Веднъж с Изумо ми се случи детонация на Каролина в пълно здраве от 19км, на следващото салво детонация на Монтана, пак с пълно здраве.  :lol:  :lol: В края на играт бях репортнат 17 пъти. :lol:

Иначе да, самотно ББ е много лесна цел, особено ако отсреща имаш повече от 1 кораб и още повече, ако има и самолетоносач в играта.

За групирането от по 5-6 линейни кораба не съм много съгласен, защото така се покрива много малка територия и голяма част от картата остава отворена, което е равно на загуба в повечето случаи. Според мен идеалната формация е ББ, СА, 2хДД в няколко групи.

Снощи играх тиър 9- 10 и играта е отвратителна там. В един мач водехме през цялото време с 2 кап пойнта и с по 2-3 кораба и взехме победа в 18 минута... Всички ББ кампеха в края на картата, което определено не е целта на тоя тип кораби.

• 0

#10 Freyr_90

Freyr_90
  • Tанкист
  • 36 Мнения:

Публикувано 12 октомври 2016 - 09:03

То не е само в Т10-9. Дори в Т5 съм виждал подобни опити, защото Конго има адски рейндж за нивото си. Какво уцелват обаче е друг въпрос. Трябва доста упорито да вървиш в една посока и с еднаква скорост, че да те нацелят.
  • 0

#11 Freyr_90

Freyr_90
  • Tанкист
  • 36 Мнения:

Публикувано 02 ноември 2016 - 16:21

Въпрос към хората, които имат Бисмарк. Заслужава ли си Manual fire control for secondaries? Повече точност, но стреля само от една страна?
  • 0

#12 bai_Petko

bai_Petko
  • Танкиcт
  • 1355 Мнения:
  • Клан:X-TRA

Публикувано 03 ноември 2016 - 16:00

Според мен сложи ръчно АА. Вторичните  без това помпат яко, така че там не е от такова значение разброса. Но ръчното АА е добро за немските линейни, щото голямокалибрените им оръдия слагат много.

• 0

Добро пласиране и стремеж към точна стрелба - това е моята игра !

Публикувано изображение

#13 Rush

Rush
  • Tанкист
  • 50 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2016 - 16:40

От Manual АА няма особено смисъл освен, ако не си Американец. AFT ти дава бъф на secondaries, които правят от тоя кораб това което е, кактои на ПВО-то.

• 0

#14 Freyr_90

Freyr_90
  • Tанкист
  • 36 Мнения:

Публикувано 06 ноември 2016 - 18:45

Абе не знам дали няма смисъл от Manual AA.. тренирам капитан(и) на Шарнхорст, където съм го избрал като опция вместо AFT. Като попадна на Т5-6 самолетоносач и им стъжнявам живота, защото и той, и още повече Гнайсенау с Б корпуса имат ПВО с голям калибър. Дори от Т7-8 самолетоносачи с малко късмет, изтребител и маневриране се спасявам.

Бисмарк обаче е малко по-различен с това че вторичните му оръдия са зверски. Към момента получавам "Close quarter expert" на 10.5 км :D (имам BFT, AFT, Secondary mod2, флаг итн.)

Въпросът ми беше за петия скил - дали да се мъча за Manual fire control for secondaries - 60% по-малко дисперсия звучи добре, но стрелят само ако им кажеш и то само от едната страна, или да забравя за него, да сложа ръчно АА и да разчитам на това хората да бягат като завалят снаряди, пък било то и не толкова точни

• 0

#15 Rush

Rush
  • Tанкист
  • 50 Мнения:

Публикувано 09 ноември 2016 - 21:36

Аз мислех, че за 4тия ПВО скил говориш, то друго било  :D . Според мен secondary скила ще е по- добре, с по- голяма точност взимаш повече демидж. ПВОто е ситуационно- първо не във всяка игра имаш CV и второ- успех с това ПВО да сваляш 9 и 10 тиър самолети. Ако пък и модулите за secondaries използваш- още по- брутален става кораба.

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни