Към съдържанието

Снимка

Технически проблеми с играта

• Влезте в профила си за да пишете
88 отговора на тази тема

#1 venk31

venk31
  • Tанкист
  • 52 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2016 - 09:29

Здравейте!

Отдавна чета във форума, но сега пиша за пръв път. Имам следния проблем.

Отскоро съм с оптичен интернет. Преди бях на ADSL. Поне по веднъж на игра пинга скача рязко - до 150, някой път над 300. Когато се случи в неподходящ момент - прицелване или игра

1 на 1 е много неприятно. На стандартен клиент съм. Играя с минимални настройки, само текстурата е на високо качество. FPS също доста варира от 30 до 65, средно държи 40-45.

И друго - често при прицелване виждам противниковия танк, стрелям и улучвам ръба на преградата, зад която съм. Именно заради това държа текстурите на високо качество и въпреки това ръба на преградите било скали, сгради, хълм ме лъже че имам пряка видимост към врага. Сравнително опитен играч съм, играя от три години, но когато играех с ADSL връзка това рядко ми се случваше.

Използвам програма за намаляване на пинга - CFOS. Не помага особено. Някакви идеи?

• 0

#2 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4331 Мнения:

Публикувано 24 февруари 2016 - 10:21

При мен го има този проблем от някъде вече месец. Направо изпадам от битката и след няколко секунди се оправя. Понякога е по няколко пъти на битка. Интересното е, че в някои от дните това непрекъснато е съпроводено със спиране на интернета ми.

Естествено, говорих си с НЕТ1, няколко дена правихме проверки и тестове, накрая се установи, че проблема е в предпоследния хоп към сървъра на УГ. Единствено още не мога да си обясня как и защо ми се губи тотално нета в моментите на пропадане на връзката с тях. Вчера направо не се играеше ... не стига, че поляците сякаш имаха някакъв национален празник, съответно и почивен ден, та в битките беше мъка, ама и на всяка битка ми спираше нета. На 20-тата секунда се удавих с артито на Фиорди ... ходи после обяснявай, че нямаш сестра. Накрая избеснях и им пуснах един тикет на тия боклуци. Отговора беше да съм си оправел тона, ако съм искал да ми помогнат и ако следващия тикет е такъв, повече няма да ми обръщат внимание. Ок, оправих си тона и се започна стандартната процедура - инсталирайте Пингплотер и УГчекер. Инсталирах, пуснах, играх през това време ..  Днес идва отговора - проверете си рутера, доставчика и мрежовите настройки. Видяли на пингплотера проблем и той бил при мен. Е хубаво, ама и аз си направих труда да разгледам лога и Пингплотера показва това, което ми казаха и от НЕТ1 - точно проблем с предпоследния хоп. И ми затворили тикета, на всичко отгоре. Имам опция уж за отваряне наново, ползвах я, като им обясних да четат какво им пиша и че няма как проблема да е при мен, след като се появява единствено като играя тъпата им игра. Резултат, автоматичен нов отовор, че проблема е в моя рутер, пералня, хладилник и т.н.,  и ново затваряне на тикета. Като казвам автоматичен, имам предвид буквално. Отговора дойде с момента на изпращането на моя. Та, ся им пуснах нов тикет .. усещам как след малко пак ще ги запсувам.

Този пост е редактиран от Havelock: 24 февруари 2016 - 11:17

• 0
Тo meet girl in park is good, but to park meat in girl is better

#3 venk31

venk31
  • Tанкист
  • 52 Мнения:

Публикувано 24 февруари 2016 - 10:35

Вчера пинга не падна под 80, а най-често 170-180. Цяло чудо е, че въобще можеше да се играе. Странно е, че ти изчезва нета при пропадане на връзката с УОТ. Иначе не си струва да се ядосваш с тях.

• 0

#4 GrimmReaperBG

GrimmReaperBG

Reaper

• Администратор
  • 7441 Мнения:

Публикувано 24 февруари 2016 - 10:47

Една игра не може да повлияе на мрежата ти между ISP и твойта си щайга в такъв мащаб, че да ти спре нета. Няма как ВОТ-а да ти спре нета, но обратното е не само възможно а и често срещано (като ти падне нета да не можеш да играеш ВОТ). Пусни си един пингплотер и виж къде точно ти се губи връзката. Както ти каза и Хавелок има проблемен хъб в трасето до сървърите. На ЕУ2 не играя повече от година заради сходен проблем.

Едит: А! Още нещо- тва ADSL още ли го таралянкат като технология някъде?

• 0

[color=rgb(51,51,51);][font="Verdana;"]Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези, които нямат разум.[/color][/font]

Публикувано изображение

#5 venk31

venk31
  • Tанкист
  • 52 Мнения:

Публикувано 24 февруари 2016 - 11:09

Естествено, говорих си с НЕТ1, няколко дена правихме проверки и тестове, накрая се установи, че проблема е в предпоследния хоп към сървъра на УГ. Единствено още не мога да си обясня как и защо ми се губи тотално нета в моментите на пропадане на връзката с тях.

Нетът е изчезвал при Хавелок, не при мен. При мен съм сигурен, че проблемът е от рутера, колкото и Виваком да ми обясняват как всичко е изправно. А иначе Виваком доскоро имаше, предполагам и още имат абонати с ADSL връзка.

• 0

#6 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4331 Мнения:

Публикувано 24 февруари 2016 - 11:09

Няма как ВОТ-а да ти спре нета, но обратното е не само възможно а и често срещано

Грим, факт е, че това се случва единствено докато съм в играта. Тествано е вече, и от мен, и от доставчика ми. Има дни, в които си имам накъсванията в битката, без да има индикация, че ми се загубва нета, но има и дни(като вчера), в които всяко пропадане е съпроводено точно с това. Не знам каква е логиката, но със сигурност около тях нещо се случва. На мен за сега единствено ми хрумва, да е евентуален опит при пропадането да се мине през друг гейтуей, ама ако е така, тия от НЕТ1 щяха да го хванат мисля ....

• 0

#7 GrimmReaperBG

GrimmReaperBG

Reaper

• Администратор
  • 7441 Мнения:

Публикувано 24 февруари 2016 - 11:17

Грим, факт е, че това се случва единствено докато съм в играта. Тествано е вече, и от мен, и от доставчика ми. Има дни, в които си имам накъсванията в битката, без да има индикация, че ми се загубва нета, но има и дни(като вчера), в които всяко пропадане е съпроводено точно с това. Не знам каква е логиката, но със сигурност около тях нещо се случва. На мен за сега единствено ми хрумва, да е евентуален опит при пропадането да се мине през друг гейтуей, ама ако е така, тия от НЕТ1 щяха да го хванат мисля ....

Това, за което говориш, хората масово наричат троянски кон.... 

• 0

[color=rgb(51,51,51);][font="Verdana;"]Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези, които нямат разум.[/color][/font]

Публикувано изображение

#8 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4331 Мнения:

Публикувано 24 февруари 2016 - 11:21

Това, за което говориш, хората масово наричат троянски кон.... 

Ама аз не се и съмнявам, че в клиента им има бекдор. Това обаче не обяснява нищо, нали се сещаш? Както казах, проблема се появява единствено докато съм в УоТ, в никакви други случаи.

• 0

#9 feersum

feersum

Проклятието на Пантерата 2

• Танков Ас
  • 7241 Мнения:
  • Клан:AW

Публикувано 24 февруари 2016 - 11:21

Яска, ти някакви модове ползваше ли?

• 0
"Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

#10 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4331 Мнения:

Публикувано 24 февруари 2016 - 11:27

Не, поне от 6-7 пача не съм слагал абсолютно нищо.

• 0

#11 крум

крум
  • Tанкист
  • 113 Мнения:
  • Клан:BGAD

Публикувано 24 февруари 2016 - 19:37

И при мен пинга вечер скача до 150,сутрин около 30.Нета ми доста добър.Май тези от WOT нямат прокси сървъри.
  • 0

#12 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4331 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2016 - 10:59

Е убедих се, че тия, от техническия съпорт на УГ, са адски некомпетентни йезуитчета.

След като се хранихме, после изпълних указанията им, пратих им логовете от проверката на двете програми, които те искаха. Върнаха ми отговор, че проблема е при мен, след което ми затваряха тикета пращайки ми отговор от бот. Това го разказах вчера, де ... отворих нов тикет, където вече започнах пак да ги подхранвам леко, отново ми отговориха, че проблема бил при мен. Или доставчика ми, или съм отварял браузър докато играя, та скайп ли, та безжичната ми връзка(не ползвам такава), та рутера ли(не съм перз рутер), та не знам си какво ... може би и кафе не трябва да пия, докато им цъкам малоумната игра. Накрая вече се вбесих и им пратих адреса на скапания им хоп, който се намира в Германия, с обяснения, че това казва доставчика ми, това ми показва един прост трейс на лоджин сървъра им, на всичко отгоре това показва и лога на Пингплотера, който те явно приемат единствено за меродавен.

Това им е последния отговор, от вчера.

"Hello Hvlck,

Thank you for contacting Wargaming customer support.

I've checked the pingplotter again from previous ticket and there is packet loss from beginning not only on the hop you've sent us. Second thing it is too short and we are missing the pingplotter for the second server.

So please follow these instruction and do it again. Please create a ping plotter report (at least 30 minutes long in time you have this issue) for these addresses:
- login.p1.worldoftanks.eu
- login.p2.worldoftanks.eu

You can find our EU guideline here

Then please attach both reports to your ticket. With this we will have more information and hopefully we will find solution for your issue.

Thank you in advance for this.

We're looking forward to your reply.

Kind regards,

Stanislav Tábor"

Демек "Абе тествахме, видяхме че проблема е при нас, ама това не може да бъде. Ще тестваме пак, и пак, докато намерим някакъв кусур на твоята мрежа или ти омръзне да ни занимаваш"

Имам подозрения, че на тия само са им обяснили да гледат дали някъде в лога има нещо в червено - значи загуба на пакети. А щом има загуба на пакети, проблема е в клиента и доставчика му, никога при тях ...

• 0

#13 feersum

feersum

Проклятието на Пантерата 2

• Танков Ас
  • 7241 Мнения:
  • Клан:AW

Публикувано 25 февруари 2016 - 11:02

Че в ЕУ съпорта хора изобщо има ли?

• 0
"Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

#14 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4331 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2016 - 11:12

Ми съдейки по името, тоя е някакъв поляк явно. Не знам дали минава за човек ... :D

• 0

#15 GrimmReaperBG

GrimmReaperBG

Reaper

• Администратор
  • 7441 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2016 - 11:36

Само презюмират, че са хора, защото имат напречни палци. Иначе средностатистическата маймуна би вършила по-добра работа.

• 1

Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни