Към съдържанието

Снимка

[ Firepower retrofits ]

68 отговора на тази тема

#61 feersum

feersum

Проклятието на Пантерата 2

• Танков Ас
  • 7241 Мнения:
  • Клан:AW

Публикувано 01 март 2016 - 20:11

Ъъ, аз реших, че имаш предвид тия с картечниците - примерно с 30мм снаряди. За тях имах предвид, че са с НЕ май.
  • 0
"Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

#62 angelmr

angelmr
  • Tанкист
  • 408 Мнения:

Публикувано 01 март 2016 - 21:09

Ами аз не ги играя с НЕ снаряди :) Рядко включвам на НЕ. С артилерия ( то е ясно) и с Т-90МС в редки случаи. Другите танкове имам по 5 НЕ-та и до там, рядко ги ползвам.

А на барабаните ползвам НЕ само ако имам МБТ челно и на голямо разстояние, колкото да го троля с критикъли. Но на малко разстояние предпочитам да го фланкирам и си стрелям с АР или ракети ( ракетите по-скоро на средни разстояния, на близки нещо не ми се получава).

Би трябвало да ползвам НЕ и по меки цели, ама .... мързи ме да превключвам цял барабан за цел, дето може бързо да избяга.

Извинявай за офтопика, обаче леопардите които имат малко уязвими зони в челна проекция (лео 2 А6 ми хрумва като особен пример, с А5 не съм се сблъсквал много, а той мисля че имаше прозорец в купола), е много ефективно да се бият с HE от голяма дистанция, заради параболата на изстрела и тънкия покрив. Влиза им средно по 200-300 на изстрел. Не знам как са другите танкове в това отношение. 

• 0

#63 m4st3r

m4st3r
  • Tанкист
  • 275 Мнения:

Публикувано 01 март 2016 - 21:26

Едва ли може да се даде някаква точна оценка на ретрофита за нормализация. Единствено разработчиците могат да ти кажат колко точно ти е помогнал, според статистиките на сървъра.

Всичко е субективно в този случай, поради липса на цифрови данни и измервания.

Аз го ползвам на някои танкове. Чисто субективно - помага. Но не е панацея.

Помага особено осезателно, когато танка пред теб се опитва да ти стои челно. Това можеш да го видиш и в тренировъчна. Когато завърти на страни и му видиш страничните бордове, без ретрофита ти светва в зелено при един ъгъл, с ретрофита ти светва в зелено малко преди това, при по-голям ъгъл. Така че имаш шанс да го пробиеш в бордовете по-често отколкото без ретрофита. Но е ситуационно.

Помага също така при танковете с автоматичните оръдия. Броя на пробилите снаряди е по-голям. Но това също е субективно усещане.

Ясно, мерси! Значи ще си залагам на класическите ретрофити за прицел и дмг/релоуд и хромираната тръба. Пък като посъбера излишни кредити понататък, може да го пробвам на ХМ1 или Челинджъра. Макар че в тая скъпотия понятието "излишни кредити" звучи някак странно. Абе направо не е дефинирано :)

• 0

[font="arial, helvetica, sans-serif;"]"Im übrigen gilt ja hier derjenige, der auf den Schmutz hinweist, für viel gefährlicher als der, der den Schmutz macht."[/font] - Kurt Tucholsky, Brief an Herbert Ihering, 10. August 1922

#64 bggeneral

bggeneral
  • Танков Ас
  • 9465 Мнения:

Публикувано 01 март 2016 - 22:06

Извинявай за офтопика, обаче леопардите които имат малко уязвими зони в челна проекция (лео 2 А6 ми хрумва като особен пример, с А5 не съм се сблъсквал много, а той мисля че имаше прозорец в купола), е много ефективно да се бият с HE от голяма дистанция, заради параболата на изстрела и тънкия покрив. Влиза им средно по 200-300 на изстрел. Не знам как са другите танкове в това отношение. 

По-рано и аз стрелях Леопардите ( 5 и 6) с НЕ, защото челно под купола обикновено им влиза по 200-300. Обаче напоследък си ги пробивам и с АР, така че няма смисъл от НЕ.

Още повече , че много от играчите с Леопард се мислят за неуязвими челно, а не е така.

Този пост е редактиран от bggeneral: 01 март 2016 - 22:07

• 0

Хората, които четат книги, винаги ще управляват хората, които гледат телевизия!

Публикувано изображение

http://www.twitch.tv/bggeneral2/ или https://gaming.youtu...Tchavdarbg/live

#65 bggeneral

bggeneral
  • Танков Ас
  • 9465 Мнения:

Публикувано 01 март 2016 - 22:09

Ъъ, аз реших, че имаш предвид тия с картечниците - примерно с 30мм снаряди. За тях имах предвид, че са с НЕ май.

Тях имам в предвид де. Например на Терминатора си ползвам АР и ракети, рядко ползвам НЕ.

Като го стрелям с НЕ, шанса да му вкарам дмг от порядъка на 5-6 на снаряд е голям. Предпочитам да си застана на позиция, от която да си го стрелям с АР и да го прибера целия с един барабан ( на тиър 6 това не е проблем).

Този пост е редактиран от bggeneral: 01 март 2016 - 22:10

• 0

Публикувано изображение

#66 angelmr

angelmr
  • Tанкист
  • 408 Мнения:

Публикувано 01 март 2016 - 22:23

По-рано и аз стрелях Леопардите ( 5 и 6) с НЕ, защото челно под купола обикновено им влиза по 200-300. Обаче напоследък си ги пробивам и с АР, така че няма смисъл от НЕ.

Още повече , че много от играчите с Леопард се мислят за неуязвими челно, а не е така.

Къде ги дупчиш челно? Аз не успявам от голяма и средна дистанция да улуча люка на водача (точност 0.07 с ариете). И ако не си открие страните ми се налага или с експлозивни или да търся командирския купол с редуцирано поражение. 

• 0

#67 bggeneral

bggeneral
  • Танков Ас
  • 9465 Мнения:

Публикувано 01 март 2016 - 22:35

Къде ги дупчиш челно? Аз не успявам от голяма и средна дистанция да улуча люка на водача (точност 0.07 с ариете). И ако не си открие страните ми се налага или с експлозивни или да търся командирския купол с редуцирано поражение. 

Долната плоча, най-долната част ниско долу се дупчи даже с Челенджър. Когато Лео е по-високо от теб е лесно. Когато е на едно ниво е малко трики, но става. Ако си скрие долната плоча, скрий се някъде и чакай да се покаже :)

Освен това, ако съвсем малко кривне от "правия път" предната ролка на веригата се дупчи с дмг.

Този пост е редактиран от bggeneral: 01 март 2016 - 22:35

• 1

Публикувано изображение

#68 angelmr

angelmr
  • Tанкист
  • 408 Мнения:

Публикувано 02 март 2016 - 08:06

Долната плоча, най-долната част ниско долу се дупчи даже с Челенджър. Когато Лео е по-високо от теб е лесно. Когато е на едно ниво е малко трики, но става. Ако си скрие долната плоча, скрий се някъде и чакай да се покаже :)

Освен това, ако съвсем малко кривне от "правия път" предната ролка на веригата се дупчи с дмг.

Благодаря за информацията. 

• 0

#69 feersum

feersum

Проклятието на Пантерата 2

• Танков Ас
  • 7241 Мнения:
  • Клан:AW

Публикувано 02 март 2016 - 08:49

Тях имам в предвид де. Например на Терминатора си ползвам АР и ракети, рядко ползвам НЕ. Като го стрелям с НЕ, шанса да му вкарам дмг от порядъка на 5-6 на снаряд е голям. Предпочитам да си застана на позиция, от която да си го стрелям с АР и да го прибера целия с един барабан ( на тиър 6 това не е проблем).

Прав си значи, снощи за експеримента си купих XM800T, верно имало и АР :lol: Баси забавната въшка...
  • 0
"Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни