Към съдържанието

Снимка

[AW] Мачмейкинг

• Влезте в профила си за да пишете
26 отговора на тази тема

#1 feersum

feersum

Проклятието на Пантерата 2

• Танков Ас
  • 7241 Мнения:
  • Клан:AW

Публикувано 11 октомври 2015 - 21:51

Да открия дискусията - тук из темата прочетох разни негативни отзиви за ММ на играта. Въпрос: Играя тиър 3, обикновено са 30 играчи от този тиър. Но понякога в един от двата отбора има една самотна машина тиър 4 - само в единия отбор. Някой да знае защо? Последващ въпрос: Каква е схемата на ММ?
  • 0
"Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

#2 Soul_Collector

Soul_Collector
  • Танков Ас
  • 1505 Мнения:

Публикувано 11 октомври 2015 - 23:28

Всеки танк както и в WoT си има "тегло" (стойност с която се определя ММ) .. в AW тази стойност варира според нивото на ъпгрейдване на самия танк.. Примерно:.. стоков - 1000 / на 50% - ти е 1250 а на 100% ти е 1500 ... Така може един по висок тиър танк да има по малка стойност от напълно ъпгрейдван по нисък тиър танк.. Принципно това е начина на сглобяване в битките.. Но понеже в момента (тези дни) има големи липси на танкове в определени тиъри.. се получават и бъгове.. Да не забравяме.. това е бета! (бъговете са част от играта)

• 2

#3 bggeneral

bggeneral
  • Танков Ас
  • 9465 Мнения:

Публикувано 12 октомври 2015 - 09:10

Едното е бъговете, другото е все още не достатъчното количество играчи, разпределени по тиъри. В момента масата от играчи е малка, а освен това е концентрирана в средните тиъри.

Така че е нормално да не работи перфектно. Но честно казано, учудващо добре работи дори за тези ограничения, които казах по-горе.

Друго характерно за ММ при AW е, че ще има баланс на отборите, според нивото на играчите. 

Когато ММ събере 30 играча с определени танкове от определен тиър, след това ги разпределя тия играчи според перформанса им, по равно в двата отбора.

Или поне така се твърди, за сега няма начин да сме сигурни, че това таботи, както и няма начин самите разработчици да са сигурни. Просто защото все още ММ не знае какъв ще е перформанса на повечето играчи. Много е малко натрупаната статистика. В момента основно ги разпределя според тежестта на танка, която както каза Соул, е различна , според това дали е стоков или не е. Което е сериозна разлика от ВОТ и тази разлика все повече се усеща като положителна от играчите. Почти не се случва да те пусне със стоков танк срещу по-висок тиър танкове.

Този пост е редактиран от bggeneral: 12 октомври 2015 - 09:13

• 0

Хората, които четат книги, винаги ще управляват хората, които гледат телевизия!

Публикувано изображение

http://www.twitch.tv/bggeneral2/ или https://gaming.youtu...Tchavdarbg/live

#4 GrimmReaperBG

GrimmReaperBG

Reaper

• Администратор
  • 7441 Мнения:

Публикувано 12 октомври 2015 - 09:21

Баланс- дръжки! Първите ми няколко битки с т62а стоков бяха с/у отбори, в които неизменно присъстваше Т4 танк (веднъж дори 2 Т4 в противниковия и нито един в моя отбор) а гледах, че доста от съотборниците ми са със стокови танкове (нямаха ретрофита за хъл дори). Сега като го топнах често виждам Т2 в битките си, само веднъж срещнах Т4, но и ние имахме в нашия отбор а веднъж дори бях единствен Т3 в битката. Така че това (по незнайни причини) твърдение за балансировката не почива на факти от обективната действителност за момента.

• 0

[color=rgb(51,51,51);][font="Verdana;"]Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези, които нямат разум.[/color][/font]

Публикувано изображение

#5 miaz74

miaz74

Art(y) of Jedi

• Танкиcт
  • 1131 Мнения:
  • Клан:-BSA-

Публикувано 12 октомври 2015 - 09:38

Гриме не ги защитавам, но за момента ММа се справя доста по-добре от УГ. Много рядко се случва да те вкара срещу танкове 2 нива над теб ( на мен все още не ми се е случвало). Една от най-добрите ми игри беше с т54 срещу 3 тиър като бяхме по 2 втори тиър. За ретрофитите и ъпгрейдите, хм още не съм слагал ретрофити заради това че трябва да събера 1,9 милиона за британеца, отделно че на някои танкове откритите не ми харесват :) ММа при ПвЕ е гаден, няколко пъти ме праща с 2 тиъра над мен да се потя, а пък на Хард си е тотално гадно тъй. За пари обирайте си дневните в ПвЕ за всяка трудност има бонус от 18 до 25к
  • 1

Публикувано изображение

#6 GrimmReaperBG

GrimmReaperBG

Reaper

• Администратор
  • 7441 Мнения:

Публикувано 12 октомври 2015 - 09:44

Досега (Т4) не ми се е случвало да виждам +2 танкове. Обаче искам да ти обърна внимание на един друг факт- стоковият танк (ако ползвам вот за сравнение) си е направо два тиера по-нисък от топнатия. Много добър пример е Лео-то, което вдига 10% обзор и т.н. В тоя смисъл стоков Т3 танк с/у топнат Т4 танк е нещо като Чафи с/у Е100.....

• 0

[color=rgb(51,51,51);][font="Verdana;"]Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези, които нямат разум.[/color][/font]

Публикувано изображение

#7 miaz74

miaz74

Art(y) of Jedi

• Танкиcт
  • 1131 Мнения:

Публикувано 12 октомври 2015 - 09:59

Тук идва задклавиатурното устройство да се нагоди към играта. Тъй като повечето игри са камп фест си седиш извън засвета им и наливаш по меките танкове или фланкваш мбттата. Та не си като чафи срещу десетки, по скоро като т44 може и да помогнеш може и да умреш безславно. Тук идва и другият момент....не влизам стоков в рандома ;)
  • 0

Публикувано изображение

#8 SeekerR

SeekerR

Таралеж

• Танкиcт
  • 4654 Мнения:
  • Клан:BRAV3

Публикувано 12 октомври 2015 - 10:01

....Тук идва и другият момент....не влизам стоков в рандома ;)

Хитрата сврака с двата крака :)

• 0

#9 GrimmReaperBG

GrimmReaperBG

Reaper

• Администратор
  • 7441 Мнения:

Публикувано 12 октомври 2015 - 10:13

Е, беше широко афиширано колко са различни стоковите танкове от ВОТ и как нямало проблем да се играе стоков. 

• 0

Публикувано изображение

#10 miaz74

miaz74

Art(y) of Jedi

• Танкиcт
  • 1131 Мнения:

Публикувано 12 октомври 2015 - 10:22

Пак опира до лична преценка с т54 си бях стоков, с т62 и т64 на по един двоен от ПвЕ. Примерно лео 1 още не се чувствам готов да го играя в рандъм а вече е на 37%. Всичко е до лична преценка и нагласа.
  • 0

Публикувано изображение

#11 DeepShadow1

DeepShadow1
  • Танкиcт
  • 7874 Мнения:

Публикувано 12 октомври 2015 - 10:23

С тиър 4 само веднъж ме вкара в рандъм с 6-ци и то беше снощи,след 30 битки някъде...но стоков танк наистина си е мъка.Аз още отсега се настройвам емоционално-психически за гринда на Starship-a,след М60-ката,тва нещо хем е грозно,хем  няма пушка,хем е бавно...ще се моля на 6-те хиндуистки божества.

• 0

#12 feersum

feersum

Проклятието на Пантерата 2

• Танков Ас
  • 7241 Мнения:
  • Клан:AW

Публикувано 12 октомври 2015 - 10:36

Тук прем танковете също не могат да се ъпгрейдват, нали? В три от четирите ми битки с Object 155 (прем тиър 3?) ме пускаше като единствена тройка в отбор, съставен от 14 играчи с тиър 2.
  • 0
"Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

#13 cooler_pn

cooler_pn
  • Tанкист
  • 211 Мнения:

Публикувано 12 октомври 2015 - 10:46

Да не могат да се ъпгрейдват и премиум танковете тук имат повишен шанс да са топ тиър.

Поствано е вече няколко пъти, но ето пак какви предимства имат премиум танковете в AW:

• Offer a 50% increase in credits for every battle
  • A 25% bump in credits for the first victory of the day
  • Chance to save up reputation to be unlocked later (with gold)
  • You do not need to research and purchase equipment to upgrade the tank
  • The power level is middling for their tier. Premium vehicles in Armored Warfare are not better than fully upgraded vehicles in their same tier. They generally do perform better than stock vehicles of the same tier though
  • Battles in premium vehicles do count towards dealer requirements
  • Most importantly for some increased chances of being top tier in battles

Говори се, че ще дават и повече фрии хп, след някой друг пач, но не е потвърдено още.

Някой питаше снощи в пве, дали брои като играеш с прем танк за блокирания/нанесения дмг изисквания на дилърите - горния цитат отговаря на това.

• 1

[color=#008000;]Armored Warfare: DoctorWho [/color]Публикувано изображение

#14 bggeneral

bggeneral
  • Танков Ас
  • 9465 Мнения:

Публикувано 12 октомври 2015 - 10:53

За пари обирайте си дневните в ПвЕ за всяка трудност има бонус от 18 до 25к

Не бих се съгласил. Ако влезеш PVE за двойните, дава ти бонуса от PVE, но ти маха дневния х2. За това е по-добре двойните да се обират в PVP, а след това да играеш за гриндене PVE.

Тук идва и другият момент....не влизам стоков в рандома ;)

Вече и аз :) Не заради ММ, той си е добре, стоков рядко ще те пусне с по-високи тиъри. Но пак си е мъка да го играеш.

.Аз още отсега се настройвам емоционално-психически за гринда на Starship-a,след М60-ката,тва нещо хем е грозно,хем  няма пушка,хем е бавно...ще се моля на 6-те хиндуистки божества.

Всъщност Старшит-а само оръдието му е като хората, повярвай ми :) Малко бавно зарежда, но е точен, пробива и прицелва сравнително бързо.

Но пък броня и камо хич си няма милия....

Най-добре се играе като ТД , някъде отзад, ама не в храстите, а зад скала, че светнеш ли храста не те спасява.

Този пост е редактиран от bggeneral: 12 октомври 2015 - 10:55

• 0

Хората, които четат книги, винаги ще управляват хората, които гледат телевизия!

Публикувано изображение

http://www.twitch.tv/bggeneral2/ или https://gaming.youtu...Tchavdarbg/live

#15 pehoko

pehoko
  • Танкист
  • 917 Мнения:
  • Клан:BGG

Публикувано 12 октомври 2015 - 12:15

Трудно се снайпи в тази игра, пак някой трябва да светка за спот. Да се оплача от т64 вече почти съм го топнал а бързо ме правят на салата, въобще не се получават нещата на фронтовата линия. Пробвам "на купол, на ромб" и все ме очистват кат куче а я вкарам 1-2 от 5 изстрела, я не. 

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни