Към съдържанието

Снимка

ELC AMX

• Влезте в профила си за да пишете
21 отговора на тази тема

#1 Танк

Танк
  • Администратор
  • 2543 Мнения:

Публикувано 22 октомври 2013 - 14:46

Публикувано изображение

През 1955 година френският военно министерство започва проект ELC (Engin Léger de Combat). Целта била да произведат здраво бронирани, но леки танкове. ELС AMX има доста нисък профил и само човека екипаж. Танкът представлява драстична промяна в дизайнерската философия на Франция. Докато танковете преди него са бавни, но тежко бронирани, ELС AMX е слабо брониран, но доста бърз и лек.

Начални характеристики:

Ниво: 5
Цена: 147 000 кредита
Точки живот: 400
Броня: 14 / 12 / 10
Скорост: до 65 км/ч
Порежения: 83-138
Пробивност: 56-93

[color=#008000;]Предимства:[/color]

* Впечатляващо ускорение и добра максимална скорост
* Доста точен, добра огнева мощ и пробивност
* Отличен камуфлаж
* Лесно трупа кредити
* Почти не губи скорост докато завива
* APCR снарядите имат пробивност равняваща се дори на 10тки

[color=#FF0000;]Недостатъци:[/color]

* По-скъпи снаряди от средната за нивото цена
* Доста бавно прицелване с последното оръдие
* Ограничено движение на купола
* Доста ниско тегло, уязвим от ramming
* "Хартиена" броня
* Слаб наклон на оръдието

Геймплей:

Всичко, което знаете за френските танкове преди този ще се промени. Ще се разделите с добрата броня, но вече ще имате висока скорост, ускорение и отлично оръдие. Заради ограничената подвижност на купола няма да фланквате добре. Най-ефективната роля на танкът е като снайперист или като скаут, който обаче много трябва да внимава, защото е лесен за унищожаване. Отличен за тактиката "стреляй и се скрии".

Препоръчително оборудване:

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

* Видео ревю

* Геймплей видео

• 0

#2 bai_Petko

bai_Petko
  • Танкиcт
  • 1355 Мнения:
  • Клан:X-TRA

Публикувано 10 март 2014 - 17:28

Мисля, че оборудването е малко сгрешено. Аз мога да препоръчам вентилация, оптика и бинокъл. Иначе му взех мастер като убих 2 9-ки в една игра... Ис-8-ци. Много подцениха снайпеските възможностти на мъника. Заредете му повече златни гюлета, щото рядко играете със 6-7 тиър.
  • 0

Добро пласиране и стремеж към точна стрелба - това е моята игра !

Публикувано изображение

#3 twins47

twins47
  • Tанкист
  • 43 Мнения:
  • Клан:BG_AD

Публикувано 20 април 2014 - 11:49

Оптиката много помага, все пак всеки метър е от значение и аз със същото оборудване го играя.
  • 0

#4 ROKO_BG

ROKO_BG
  • Tанкист
  • 265 Мнения:

Публикувано 03 септември 2014 - 18:37

Днес го взех и останах потресен че купола не се върти. Ще бъде преходен.
  • 0

#5 Lemo

Lemo

Субодай Багатур

• Танкиcт
  • 1025 Мнения:

Публикувано 03 септември 2014 - 19:21

Недей да се подвеждаш,заради размерите си е буквално оса с гигантски потенциал.

• 0

"Гвардията умира,но не се предава!"
Публикувано изображение

#6 ROKO_BG

ROKO_BG
  • Tанкист
  • 265 Мнения:

Публикувано 04 септември 2014 - 14:12

ЕLC AMX със своята бързина, малки размери и силно последно оръдие създава неприятности :) харесва ми танка.
  • 0

#7 ROKO_BG

ROKO_BG
  • Tанкист
  • 265 Мнения:

Публикувано 05 септември 2014 - 17:59

Мисля, че оборудването е малко сгрешено. Аз мога да препоръчам вентилация, оптика и бинокъл. Иначе му взех мастер като убих 2 9-ки в една игра... Ис-8-ци. Много подцениха снайпеските възможностти на мъника. Заредете му повече златни гюлета, щото рядко играете със 6-7 тиър.

А защо не вентилация, оптика и прицел, тъйкато доста бавно свива мерника.
  • 0

#8 bai_Petko

bai_Petko
  • Танкиcт
  • 1355 Мнения:
  • Клан:X-TRA

Публикувано 06 септември 2014 - 10:06

Защото губиш възможността да играеш пасивен спотър. Не забравяйте, че ММ ще ви пусне срещу танкове с голям viewrange и ще трябва да ги спотвате от по-далеч. А 10% по-бързо свиване на мерника не е от голямо значение за този танк.

• 0

Добро пласиране и стремеж към точна стрелба - това е моята игра !

Публикувано изображение

#9 falcon_96

falcon_96

trigger happy

• Танкиcт
  • 1238 Мнения:

Публикувано 12 август 2015 - 19:43

Аз този танк го взех вчера с нагласата,че ще играя не особено добър спотър,но мъника излезе чудесно ТД,даже и в игрите които не са тиър 8 дори не си правя труда да го играя като скаут,особено ако в отбора има и други леки. Заставам си на позиция за ТД и си снайпя,няма купол,но е адски нисък и маневрен така че ако успеете да доближите самотни тежки имате добри шансове. На първия ден в топова конфигурация му взех "Ас" и мисля да си го пазя.

• 0

[color=#0000ff;][font="georgia, serif;"]Change is inevitable. All you can do is make sure it happens in your favor.Публикувано изображение[/color][/font]

#10 Dimitur

Dimitur

кАрЪка

• Танкиcт
  • 1649 Мнения:

Публикувано 22 октомври 2015 - 14:24

Взех го малкият,според мен е страшен танк вярно докато свикна с въртенето на купола ще е мъка ама танка също много добре се играе при самотно хеви липиш се до него а той няма депресията да наведе оръдието толкова :D Те първа ще му отключвам топвовото оръдие :) Аз мисля да му сложа мрежа,бинокъл и оптика,да го направя напълно не откриваем както и камуфлаж в уменията на екипажа :D Топовото оръдие има почти същата пробивност като това на ИС,170мм на 175(на ИС)

• 0

#11 jujar4e

jujar4e

King of the Mongols

• Танкиcт
  • 2807 Мнения:
  • Клан:-ANIML-

Публикувано 22 октомври 2015 - 14:31

малкия е голям разбойник

• 0

A higher intelligence is able to hit a smaller target in a larger search space in less time on higher variety of domains!
signature.png

#12 Mayar

Mayar
  • Танкист
  • 917 Мнения:

Публикувано 22 октомври 2015 - 15:10

гнома е зло!

изкушен съм да си го купя отново

• 0

Публикувано изображение

Teamwork in WoT is not bad, expecting it, however - is

#13 pigbird

pigbird
  • Tанкист
  • 157 Мнения:
  • Клан:-BSL-

Публикувано 22 октомври 2015 - 15:21

супер битка, но и ти извади късмет с този рикошет :)

• 0

#14 jujar4e

jujar4e

King of the Mongols

• Танкиcт
  • 2807 Мнения:
  • Клан:-ANIML-

Публикувано 22 октомври 2015 - 15:47

“както си го накъсметиш“, танкче с толкова малък профил да бяга и подскача по-пресечен терен и да го уцелиш изобщо за мен си е голям късмет, а това да му уцелиш и някоя от още по-малките зони за щета си е като 6-ца от тото-то и аз точно за това бях в тая част на картата, където ще най-трудно да се уцели малкия като набере малко скорост и има много обстикълс пречещи на снайперите 

• 0

A higher intelligence is able to hit a smaller target in a larger search space in less time on higher variety of domains!
signature.png

#15 pigbird

pigbird
  • Tанкист
  • 157 Мнения:
  • Клан:-BSL-

Публикувано 22 октомври 2015 - 16:02

с многото "подобрени" модове вече не е толкова трудно. но си прав. на мен ми хареса танкчета, просто нямах екипаж за него и минах на шестицата, реално малко го играх

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни