Към съдържанието

Снимка

Т-54 олекотен

Т-54 олекотен руски лек скаут тиър 8

• Влезте в профила си за да пишете
78 отговора на тази тема

#1 Gugushev

Gugushev

Camper noob

• Танкиcт
  • 2353 Мнения:

Публикувано 31 октомври 2014 - 16:39

Публикувано изображение

Проект на олекотена версия на Т-54. Разработката почва през май 1949. В сравение със серийния среден танк има по-добра маневреност и представяне. Поради това е планиран като заместител на Т-54 при сложни мисии. В крайна сметка Т-54 обр. 1949 е подобрен и масово произвеждан и разработката на олекотената версия е спряна на ниво планиране.

Начални характеристики:

Ниво: 8
Цена: 2 410 000 кредита
Точки живот: 1200
Броня на корпуса: 80 / 60 / 45
Броня на купола: 160 / 120 / 60
Скорост: до 69 км/ч
Поражения: 188-313
Пробивност: 131-219

[color=#008000;]Предимства:[/color]

* Най-добрата броня сред всички тиър 8 леки танкове
* Висока скорост на въртене на корпуса
* Добра динамика за теглото си
* Високото за лек танк тегло позволява таран срещу противници от същия клас

[color=#ff0000;]Недостатъци:[/color]

* Нисък DPM(урон в минута)
* Лоши ъгли на наклон на оръдието
* Сравнително дълго време за прицелване
* По-нисък обзор от конкурентните леки танкове
* Максималната скорост на практика е ниска заради високото тегло

Геймплей:
Препоръчвани умения на екипажа:
Препоръчвани допълнителни модули:

• 3

дебнене, засади, храсти , няма Ф1, няма ралита , няма бъгита... само точна и премерена снайперска стрелба!

#2 Gugushev

Gugushev

Camper noob

• Танкиcт
  • 2353 Мнения:

Публикувано 16 февруари 2015 - 12:27

Някой играе ли с този танк, усеща ли се подобрение след ъпа в 9.6?

Чудя се какви модули да му сложа, че мисля да го пробвам.

• 0

дебнене, засади, храсти , няма Ф1, няма ралита , няма бъгита... само точна и премерена снайперска стрелба!

#3 Murro

Murro

maLaky

• Tанкист
  • 316 Мнения:

Публикувано 16 февруари 2015 - 14:17

http://replays.quick...lt.php?id=92596 - нищо особено освен двата аморака :), но това имах налично :)

Няма видима разлика от 0.9.5. Мен лично ме радва доста, но все пак t54 ми е любимия танк и леката ревизия е много сходна с него.

Vertical Stabilizer, Coated Optics и  Rammer

• 0

Публикувано изображение

#4 Gugushev

Gugushev

Camper noob

• Танкиcт
  • 2353 Мнения:

Публикувано 16 февруари 2015 - 15:34

Значи стандартно, така и предполагах. Ще го пробвам, само да мина проклетата 4К спот мисия, вече седмица съм зациклил на нея.

Този пост е редактиран от Gugushev: 16 февруари 2015 - 15:35

• 0

#5 kokoVmaxa

kokoVmaxa
  • Танкиcт
  • 1348 Мнения:
  • Клан:ANGER

Публикувано 26 февруари 2015 - 08:47

Т54 Лек - този танк го имам от 9.6 и немога да кажа отпреди как е , но за мен това стана леката 8-ца , имам ги всички ( 132 , Ру251 , АМХ 13 90 , Т54 Олекотен , Т49 ) - Т54Лек е царят за мен

- Според мен пушката е много добра бих казал , че има малко 8-ци с такава точност особенно в движение  - Със този танк съм стигал 2680 спрени от броня ...........  - Има много добър камофактор макар и размерите му ( Руски танка )

Сега аз да ви попитам - не ви ли е странно как този танк с тия 175 пен пробива толкова много >?? или аз си въобразявам ? ( играя с танкове със 175 пен , стрелям по един и същи начин ............ ама тука нещо много лесно влизат за тоя нисък пен който има )

• 0

#6 Murro

Murro

maLaky

• Tанкист
  • 316 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2015 - 11:04

Сега аз да ви попитам - не ви ли е странно как този танк с тия 175 пен пробива толкова много >?? или аз си въобразявам ? ( играя с танкове със 175 пен , стрелям по един и същи начин ............ ама тука нещо много лесно влизат за тоя нисък пен който има )

Помислих си го по едно време. На моменти се хващам че играя Т-54 лек все едно съм със стандартна Т-54 (разсеян съм много :) ) и след играта като влезна в час почвам да си давам равносметка че леката версия дупчи като нормалната. Може да е "плод" само на пространството м/у ушите ми ама има нещо - "совите не са това което са" 

• 0

Публикувано изображение

#7 Federal

Federal
  • Танкист
  • 867 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2015 - 15:22

Сега аз да ви попитам - не ви ли е странно как този танк с тия 175 пен пробива толкова много >?? или аз си въобразявам ?

Въобще не си въобразяваш, то си е самата истина. Погледни Т-34-85 с 144 пробитие, дупчи всичко, независимо с какъв тиър се пада! Все пак играта е зависима, направена от зависими хора! А онова премиумното СУ 122-44 да не говорим...За руската броня, без коментар...

• 0

#8 Murro

Murro

maLaky

• Tанкист
  • 316 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2015 - 15:32

Въобще не си въобразяваш, то си е самата истина. Погледни Т-34-85 с 144 пробитие, дупчи всичко, независимо с какъв тиър се пада! Все пак играта е зависима, направена от зависими хора! А онова премиумното СУ 122-44 да не говорим...За руската броня, без коментар...

Аз към тези два танка няма забележка мисля че са си доста добре балансиране за tier-a в който играят.

Мисля че като цяло говорихме за друго "явление", а не за това че не можеш да пробиеш 122-44 или че те пробива Т-34-85 с всеки шот  ::) .

П.П. Да се придържаме към темата.

• 0

Публикувано изображение

#9 Federal

Federal
  • Танкист
  • 867 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2015 - 18:25

СУ-122-44 има същото пробитие, 175. Поста ти е за пробитие 175...Давам ти пример за т-34-85 с това мижав пен, прави чудеса за разлика от други машини с повече пробитие по каталог ;)

• 0

#10 TSControl

TSControl
  • Новобранец
  • 1 Мнения:
  • Клан:ORZY

Публикувано 29 юни 2015 - 20:35

Играе се като медиум, Модулите са също като на медиум. Стабилизация, гънрамър и оптика. По преценка на играча се играе с леките или в помощ на средните танкове.  Това си е т54 с по малка броня (1/4 от теглото е премахнато) същия двигател и стоково оръдие. Няма проблем с пробиването на който и да е танк в по-слабите места. Не е нито лек танк нито среден, стила му на игра е някъде по средата. Прави повече щети от колкото леките и повече скаут от средните. За по ниския View Range, да 390 е най-ниското за 8 ниво скаути. Но все пак зареждача замества радиста вместо командира и до 2 професии view range се движи сходно на всички скаути, след това вече 10м си оказват влияние но на всички е над 450м.  В сравнение с WZ има по висок камуфлаж осезаемо. Спрямо AMX 13 90 бих казал че са еднакви.  За сега имам малко игри (50 игри), но го взех вчера. Странно е че завъртам средни танкове, или в близка дистанция средните не успяват да ме пробият. Срещу 9 ниво средни като t54 & Е50 много други скаути нямат никакъв шанс. А с този си ги убиваш на рандомите без проблем(Може и просто да ми е вързало разбира се, ще се разбере при повече игри).

• 1

#11 umbra_catervae

umbra_catervae
  • Tанкист
  • 63 Мнения:

Публикувано 30 юни 2015 - 03:15

Аз не съм много по леките и средните, ама с този си попуцвам стабилно на моменти. Усещам, че с голямата 54ка ще се разберем, обаче... събирам за оръдие и се почва спама :D

• 0

#12 SeekerR

SeekerR

Таралеж

• Танкиcт
  • 4654 Мнения:
  • Клан:BRAV3

Публикувано 30 юни 2015 - 08:06

Страхотна машина е, това е ясно :)

• 0

#13 GrimmReaperBG

GrimmReaperBG

Reaper

• Администратор
  • 7441 Мнения:

Публикувано 30 юни 2015 - 08:29

Аз пък го играя без дотиквач. Ползвам стабилизатор (защото винаги щом има стабилизатор го ползвам), оптика, която е немислимо да не сложиш на скаут и вентилация, защото 5% (те не са 5% ама това е друга тема) на всичко (камо, вю, маневреност) е нещо, което предпочитам пред ...колко се пада, 40 стотни от секундата по-бързо зареждане? 

Вече за самия танк- има малко общи неща с Т54. Като за начало е в пъти по-бърз и маневрен. Според мен е грешка обаче да се повтаря стила на игра с 54-ката поради няколко причини. Както вече казах олекотеният е в пъти по-бърз (вдига 70км/ч) и е грехота да не ползваш това страхотно предимство. Куполът, макар и много здрав за лек танк, е далеч от този на Т54 и ако се опиташ да играеш същите хълдаун позиции ще те дупчат в пъти по-лесно (примерно 3  от 5). И не на последно място по важност- олекотената Т54 има  два пъти по-високо камо от стандартното Т54 ( в движение даже повече) и ако посвикне човек на такъв стил и познава добре храстите по картите може да прави неща, които са неизпълними с Т54.

• 0

[color=rgb(51,51,51);][font="Verdana;"]Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези, които нямат разум.[/color][/font]

Публикувано изображение

#14 Gr1zu

Gr1zu
  • Танкиcт
  • 1258 Мнения:
  • Клан:BSA

Публикувано 30 юни 2015 - 08:48

За ЕСЛ обучете шофьора на Controlled impact.. Добър рам+шот ≈ 7-800 дмг..

Като цяло и за рандъмите ще е полезно в анти-скаут ролята.

• 1

Как ме мъчи всеки ден тоз въпрос трагичен, ем да бъда откровен, ем да бъда симпатичен..

Ревюта разни, клипове празни - цък

#15 bggeneral

bggeneral
  • Танков Ас
  • 9465 Мнения:

Публикувано 30 юни 2015 - 09:30

Тоя танк в момента е имба.

• 0

Хората, които четат книги, винаги ще управляват хората, които гледат телевизия!

Публикувано изображение

http://www.twitch.tv/bggeneral2/ или https://gaming.youtu...Tchavdarbg/live

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни