Към съдържанието

Снимка

SU-100

• Влезте в профила си за да пишете
44 отговора на тази тема

#31 mazda86

mazda86
  • Танкиcт
  • 1687 Мнения:

Публикувано 01 декември 2014 - 21:01

Много обичам този танк! Обаче имам лека драма с 122мм оръдие :( Може ли малко съвети как да играя с него, защото като играя срещу седмици да не говоря за 8ци ако снарядът уцели танка то не взима никакъв демидж и ми става леко тъпооо... Екипажът ми е на почти 100%

Значи се е получил рикошет. С какъв снаряд, си го целил противника? И предполагам питаш, за последното 122 мм  оръдие. Когато играя ИС /нямам твоя танк/ и стрелям от по-голяма дистация, ползвам фугаси. Дето се вика, поне ще го стрешнеш. :D

• 0

#32 TotalRules

TotalRules
  • Танкиcт
  • 2625 Мнения:

Публикувано 02 декември 2014 - 11:08

Много обичам този танк! Обаче имам лека драма с 122мм оръдие :( Може ли малко съвети как да играя с него, защото като играя срещу седмици да не говоря за 8ци ако снарядът уцели танка то не взима никакъв демидж и ми става леко тъпооо... Екипажът ми е на почти 100%

Средното бронепробитие на 122 мм оръдие е 175 мм. За да "му вземеш демидж" снарядът ти трябва да пробие бронята на противника. Ако си погледнеш някой танк в гаража ще видиш в ТТ даните му малко описаните на бронирането му ... изглежда горе-долу така: Hull Armor - 152/101/76 mm Turret Armor - 254/152/101 mm Това е накратко описанието на дебелината на бронята - отпред/отстрани/отзад Това е описание на реалната дебелина на листа бронята, но в повечето случаи този лист седи под наклон спрямо вектора по който ти лети снаряда. Заради този наклон се налага снаряда да се опитва да пробие повече милиметри (ефективна броня) ВГ обикновенно дават най-дебелата броня за дадена проекция, а всъшност отделни части от тази проекция са с доста по-тънка броня. При повечето танкове стандартно долния бронелист е по-тънък, командирския купол също и т.н.... но не при всички :). Вече си стигнал до ниво в което ще трябва да се съобразяваш и да знаеш тези подробности + какво ти е пробитието на снарядите и как функционират тези снаряди. Във форума има публикувани няколко програми + доста линкове където можеш да разгледаш схема на брониране на всеки един танк в играта. Има и доста описания как функционират отделните видове снаряди. Без да прочетеш поне заст от тези неща за да имаш обща представа за какво става въпрос и да схванеш къде трябва да стреляш за да пробиеш противника и да "вземеш демидж" едва ли ще можеш да играеш нормално :) ... все ще ти е тъпо.
  • 1

#33 Mu3epHuk

Mu3epHuk
  • Танкиcт
  • 2228 Мнения:

Публикувано 02 декември 2014 - 12:05

Само да допълня към горните коментари. Освен, че задължително трябва свикнеш със слабите места в бронята на враговете си и евентуално къде да им нанасяш критични щети, добре е да си заредиш няколко  " златни снаряди ", т,е, такива, които се купуват със злато/сребро и имат по-висока пробивност. Активираш ги с цифрата 2 в играта. Тук в играта тези, които не играят със златни снаряди срещу два и три по-високи тиъра са или стиснати или неадекватни, но и в двата случая преобладаващо безполезни за отбора си. Такива играчи са безполезни, ако не пробиват и нанасят поражения или поне не " светят " врага, а ако не пробиват, това светене ще е доста кратко по обясними причини :) Победата преди всичко! Вярно, така понякога един жалък фраг може да ти струва скъпо от парична гледна точка, но пък кефът, че си победил в битката е далеч по-голям.

Запази си този линк и периодично си прави справка или при първа възможност отдели няколко минути да прегледаш слабите места на танковете, които те затрудняват. Обърни внимание, че ако им нанасяш критични щети и най-вече стреляш в боекомплекта, резервоара, двигателя, пълнач, мерач, командир, водач, то с такова попадение можеш в някаква степен да решиш битката! Друг съвет срещу враг, който няма как да пробиеш поради доминиращата му броня, опитай се да му скъсаш веригите и да го обездвижиш 1-2 пъти при условие, че твои съюзници и артилерия могат да го подхванат. Дори само това да направиш, отново си си свършил работата по добър начин.

• 0

Танк без ремонт е като циганче без клептомански наклонности :lol:

#34 pehoko

pehoko
  • Танкист
  • 917 Мнения:
  • Клан:BGG

Публикувано 02 декември 2014 - 13:01

Два тиъра нагоре и със злато трудно ще пробива особено ако снайпи от 400м. а пък къде ще уцели е друг въпрос. 

• 0

#35 TotalRules

TotalRules
  • Танкиcт
  • 2625 Мнения:

Публикувано 02 декември 2014 - 13:11

Два тиъра нагоре и със злато трудно ще пробива

Притежателите на ИС-6 тука обясняват че няма проблем...
  • 0

#36 KACKATA

KACKATA

The Saint

• Танкист
  • 934 Мнения:
  • Клан:X-TRA

Публикувано 02 декември 2014 - 13:27

Играя Су-100 без злато. Или съм прокълнат ама си пробивам всичко наред, даже и Халонен медал имам и трите танка които убих тогава бяха ТТ от масовите ис3 т32 идаже ис6. И си ги отстрелвах най спокойно без проблем от терасата на летището от горен респ. Научете се да пробивате и без злато бе :) Не случайно имам 700 битки със су100 танка е чудесен и прави чудеса но само ако ти идва от вътре да го играеш.
  • 0

Публикувано изображение
[color=#0000cd;]Добрата битка се дължи на опита, а той - на лошата битка!!![/color]

#37 pehoko

pehoko
  • Танкист
  • 917 Мнения:
  • Клан:BGG

Публикувано 02 декември 2014 - 14:52

Aз имам над 1000 и мога да споделя, че срещу 8-ци няма особен шанс да пробие колкото и да се "учиш да пробиваш". И да 122мм оръдие е доста криво, за над 200м. до целта му е проблем уцелването в желаната зона. А ис-6 е друго нещо, той се играе по-агресивно и носи много на бой, там златото си е почти задължително. 

• 0

#38 mazda86

mazda86
  • Танкиcт
  • 1687 Мнения:

Публикувано 02 декември 2014 - 14:58

Aз имам над 1000 и мога да споделя, че срещу 8-ци няма особен шанс да пробие колкото и да се "учиш да пробиваш". И да 122мм оръдие е доста криво, за над 200м. до целта му е проблем уцелването в желаната зона. 

Над двеста метра - фугас. :D 

• 1

#39 TotalRules

TotalRules
  • Танкиcт
  • 2625 Мнения:

Публикувано 02 декември 2014 - 15:06

Шанс? т.е. противниците мърдат мамка му и колкото и да им пишеш в чата да застанат като хората нещат @!№!@&%^!!! или просто Т34 ми седи на купол и аз сега какво да правя то картата коридорна наще нищо не правят аз съм ПТ ^%$*%&% не мога да заобикалям и нищо не друго не мога да измисля и не е честно ... ВГ са гадове и що не ми дойде тоя с т34-ката в тренировъчна да му покажа с ИС-7 какъв съм танкист !!! :)
  • 0

#40 AchimDetchen

AchimDetchen
  • Tанкист
  • 150 Мнения:

Публикувано 21 януари 2015 - 13:09

Гледам, че все още има 68 броя от тях на въоръжение в нашата армия .

• 0

#41 wildbg

wildbg
  • Tанкист
  • 328 Мнения:

Публикувано 04 май 2015 - 23:15

су 100 - 3238 поражения :2guns:

http://wotreplays.co...te/1746394#self

• 1

#42 Dimitur

Dimitur

кАрЪка

• Танкиcт
  • 1569 Мнения:

Публикувано 03 юли 2016 - 19:35

Злобна машинка е,но имам голям проблем с точността на 122-вото удря силно обаче АКО УЦЕЛИ над 200 метра го пиши бегал

• 0

#43 Dangeruss

Dangeruss
  • Танкиcт
  • 1124 Мнения:

Публикувано 03 юли 2016 - 21:59

Злобна машинка е,но имам голям проблем с точността на 122-вото удря силно обаче АКО УЦЕЛИ над 200 метра го пиши бегал

Що не пробваш 100мм-то, все пак е су-100..........

• 0
Публикувано изображение

#44 Томбак0в

Томбак0в
  • Нoвобранец
  • 17 Мнения:

Публикувано 12 септември 2016 - 15:56

Танкът е супер! Ако се чудите между него и немския Jagdpanzer IV, определено СУ-100 е по-добрият. Бърз, скорострелен (със 100 милиметровото оръдие), нанасящ масивна щета 350-400 (със 122 милиметрвото оръдие), с нелоша броня около оръдието и добра пробивност на всички оръдия!   :D  Какво повече можеш да искаш от един танк разрушител шесто ниво?

• 0

#45 anton1102

anton1102
  • Танкиcт
  • 1665 Мнения:
  • Клан:BG-X

Публикувано 18 февруари 2019 - 20:24

Оптика, дотиквач и прицел. :) 

http://wotreplays.eu...e/4782995#stats

shot-044.jpg

• 0

Публикувано изображение