Към съдържанието

Снимка

SU-100

• Влезте в профила си за да пишете
44 отговора на тази тема

#1 Танк

Танк
  • Администратор
  • 2543 Мнения:

Публикувано 16 октомври 2013 - 10:18

Публикувано изображение

Танков разрушител, базиран на T-34-85 и SU-85, с общо произведени 2495 броики, в периода 1944-1945 година. Стилът му на игра наподобява този на SU-85, но моделът има повече броня и по-яко оръдие.

Начални характеристики:

Ниво: 6
Цена: 908 900 кредита
Точки живот: 580
Броня: 75 / 45 / 45
Скорост: до 50 км/ч
Порежения: 120-200
Пробивност: 90-150

[color=#008000;]Предимства:[/color]

* Добър избор от оръдия, предопределящи различни стилове на игра
* Заоблена броня
* Най-дорбата маневреност от всички 6-ци разрушители

[color=#FF0000;]Недостатъци:[/color]

* Скъпи снаряди за 122 мм оръдие
* Слаба броня
* Лесно раним боекомплект
* Веригите биват лесно повреждани

Геймплей:

SU-100 има ролята на поддържащ танк. Слабата му броня и малкото точни живот предопределят ролята му от втора линия, защото на противникна не е нужно да търси слаби места, за да ви уцели, той просто стреля и почти всеки удар ще е попадение. Със 122 мм оръдие може да изненадвате разрушително всеки противник, докато 100 мм е подходящо за далечен обстрел.

Препоръчително оборудване:

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

* Видео ревю

* Геймплей видео

• 0

#2 tankata

tankata
  • Нoвобранец
  • 11 Мнения:
  • Клан:[MAN_2]

Публикувано 02 юли 2014 - 17:29

Много е добър.

• 0

#3 ROKO_BG

ROKO_BG
  • Tанкист
  • 263 Мнения:

Публикувано 04 септември 2014 - 17:27

С Вентилация, Прицел и Дотиквач става още по добър. Ако имаше начин още модули да се слагат, а не само 3-и нямаше да е лошо/както за този, така и за всеки танк/ :) :)
  • 0

#4 KACKATA

KACKATA

The Saint

• Танкист
  • 934 Мнения:
  • Клан:X-TRA

Публикувано 04 септември 2014 - 18:24

А ако можеше оШТе един път да минем през 4 клас, ще е най добре :D

Танка кърти, изкарах лампа на един екипаж, и сега развивам нов екипаж и за другия клон от руските дестроери.

А имам чувството че даже и пробивността + точността са му по добри от КВ-1С, въпреки че оръдията им са сходни.

Много е приятно да се играе във взвод със още един СУ-100, така почти всеки танк 6 тиер е мъртъв след засвет :)

• 0

Публикувано изображение
[color=#0000cd;]Добрата битка се дължи на опита, а той - на лошата битка!!![/color]

#5 blizkobon

blizkobon
  • Tанкист
  • 299 Мнения:

Публикувано 05 септември 2014 - 06:24

И аз тръгнах към него по руската линия.Досега не съм играл с разрушители и ще ми е интересно.А не става ли да тръгнеш на първа линия,по фланговете и да си ги спотваш сам?

• 0

#6 feersum

feersum

Проклятието на Пантерата 2

• Танков Ас
  • 7241 Мнения:
  • Клан:AW

Публикувано 05 септември 2014 - 08:34

Не, обзорът му не е достатъчен.
  • 0
"Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

#7 DeepShadow1

DeepShadow1
  • Танкиcт
  • 7497 Мнения:

Публикувано 05 септември 2014 - 10:13

На първа линия,си първия убит...демек първи в гаража.Абе все си първи...

• 0

signature.png

#8 blizkobon

blizkobon
  • Tанкист
  • 299 Мнения:

Публикувано 24 септември 2014 - 23:35

Е това хартиеното нещо трябват мнооого нерви за да го играеш.Бронята му е смешна(кат на Москвич 12-так) И трябва да е постоянно скрито като плъх.Цяла вечер играя срещу 8-ци и с това 100 мм. оръдие,само ги почесвам.А те ме отсвирват с един изстрел.В две поредни игри налитам на ИС-3(фронтално и нема къде да бягам.То пък можеш ли и да се извъртиш с тва нещо,че да избягаш).Та тия,ИС-3-те и двата ги уцелих по три пъти и само на единия му повредих оръдието.И нищо повече.Те се надстрелваха с други и така между другото,се обръщаха към мен и един изстрел и съм на платен паркинг у хангара.А недай си боже те наобиколят някой медиум или лек танк.Просто ставаш смешен и почваш да попържаш всичко що е дестроер и най вече твоя собствен.Това-защото не можеш да се извъртиш и да стреляш по лекия поне веднъж.Единствения ти шанс да се оттървеш от него е той да направи някоя изключително малоумна грешка и да ти дойде фронтално.Е тогава го разстрелваш(ако не е някой медиум 8-ца.Тогава ти трябват три изстрела и пак си мъртъв,щото оня те заобикаля отзад и отстрани и край.Свършен си.)Изобщо,със СУ-100,отдалеч си мъж,но в близък бой си клоун,с който всеки лек или медиум може да се позабавлява.Виж,ако останеш скрит,можеш бая народ да изтрепеш.То това му е единственото предимство на тоя танк.Та ако държите да стоите скрити по време на целия бой(или най-много да смените два-три храста)- СУ-100 е танка за вас.Купувайте смело

• 0

#9 feersum

feersum

• Танков Ас
  • 7241 Мнения:

Публикувано 25 септември 2014 - 08:25

Предимства и недостатъци, предимства и недостатъци... всичко е въпрос на баланс.
  • 0
"Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

#10 blizkobon

blizkobon
  • Tанкист
  • 299 Мнения:

Публикувано 25 септември 2014 - 08:49

Предимства и недостатъци, предимства и недостатъци... всичко е въпрос на баланс.

Прав си.Проблема е,че след 2500 битки с леки и медиуми,реших да се развивам с дестроерите по линията на СУ-100.Е,не е много приятно като имаш изградени навици с други танкове.Свиква се обаче.Сега намирам позиции,които и идея си нямах,че съществуват по картите.Но се налага да ги намирам.Виж,ако играеш срещу машини от 6-ти и по нисък тиър,си е звяр дестроера.Спирам им тока.Бързо.Даже,на повечето направо им тръгвам фронтално в атака,без да се крия.Нооо 7-ци и 8-ци ми взимат акъла.Карат ме да бягам като попарен само като видя,че ме наближават на повече от 300 метра.Най ме изнервят леките и медиумите,когато дойдат до мен.Просто никаква възможност за реакция.Обречен съм.Сега разбирам,защо ме псуват момчетата с дестроерите и артилерията като затанцувам с Кромуела около тях.Ми те си знаят,че щом съм до тях,вече са вън от играта :D Има си и предимства.Като се кача на медиум,вече за нищо на света не тръгвам челно срещу дестроер.Големи пушки ей :o .Това 122 мм-то,ако беше малко по-точно и по-бързо.... цена нямаше да има.Тогава и 8-те нямаше да ме притесняват толкова.Ама нейсе... пълно щастие няма.Сега,като ме гръмне някой лек или медиум,за релакс,на следващата битка се качвам на Крома и дебна най вече дестроери.Просто за да съм от другата страна на медала :D

• 0

#11 BacillusBulgaricus

BacillusBulgaricus
  • Танков Ас
  • 719 Мнения:

Публикувано 25 септември 2014 - 08:57

За мен това е чудесна машина!

Именно със СУ-100 ми е рекорда за брой убити в една игра (9). blizkobon, както сам казваш, ако до сега не си играл с разрушители или имаш по-малко опит с тях, просто дай шанс на машината. Категорично нямаш работа на първа линия и да танцуваш с леките и средните танкове на врага. СУ-100 има чудесен коефициент на маскировка, което плюс камуфлажна боя(някои играчи слагат и маскировъчна мрежа) и изучен целия екипаж на умението за маскировка ти дава възможността да станеш невидима неприятност, която раздава тежки шамари.

Извинявам се за клишето, но това е машина за втора линия, храсти, укрития и от там наливане на щета. Далеч не твърдя че трябва да се клечи зад едно единствено храстче през цялата битка. Опитните дестро-водители си знаят огневите точки по всяка карта и ги заемат според конкретното развитие на битката.

Дано не съм прозвучал менторски - нямам претенции за гуру :) Искам да кажа простичко - на мен танка ми харесва и ми е носил добри постижения.

• 0

#12 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4331 Мнения:

Публикувано 25 септември 2014 - 09:26

С подбиране на пътя и малко медиум стайл, и за ръш си става. Даже и при осмици в играта. Естествено, трябва и другите около теб да си вършат работата. А и няма проблем да пробие ИС3.

• 0
Тo meet girl in park is good, but to park meat in girl is better

#13 feersum

feersum

• Танков Ас
  • 7241 Мнения:

Публикувано 25 септември 2014 - 09:27

А и е доста пъргав за TD. Поне спрямо немските :D С екипаж на 100% си е достатъчно маневрен, според мен.
  • 0

#14 bai_Petko

bai_Petko
  • Танкиcт
  • 1355 Мнения:
  • Клан:X-TRA

Публикувано 25 септември 2014 - 09:43

Та тия,ИС-3-те и двата ги уцелих по три пъти и само на единия му повредих оръдието.

Колега, не се обиждай, но от това изречение става ясно за стрелбата ти. Докато целиш ис-3-ките в куполите, дотогава ще пишеш и подобни постове. Су-то е страшна машина. Вероятно най-доброто безкуполно ТД в тиъра си. Имай предвид, че пробитието на нормалните снаряди не е достатъчно за някои машини (ис-3 например) и ще трябва да се ползват златни снаряди.

• 0

Добро пласиране и стремеж към точна стрелба - това е моята игра !

Публикувано изображение

#15 Havelock

Havelock
  • Танкиcт
  • 4331 Мнения:

Публикувано 25 септември 2014 - 09:58

Имай предвид, че пробитието на нормалните снаряди не е достатъчно за някои машини (ис-3 например) и ще трябва да се ползват златни снаряди.

Дори и да не ти е удобен за стрелба в долната плоча или над оръдието, 50% пак си влизат фронтално в ИС3. Е, нямам предвид купола, де. :)

• 0
Тo meet girl in park is good, but to park meat in girl is better

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни